Wiceprezes ZUS zabrał głos: Nie składałem żadnych propozycji przyjęcia korzyści

0 0
Wiceprezes ZUS zabrał głos: Nie składałem żadnych propozycji przyjęcia korzyści
Wedł€g wiceprezesa ZUS Marcina Wojewódki nie wszystkie działania podejmowane przez bydgoską policję były "zasadne". (Fot. PTWP)

- Nikomu nie składałem żadnych propozycji przyjęcia korzyści osobistych czy materialnych - zapewnił wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka, który w czwartek (22 września) został zatrzymany w związku z rzekomym złożeniem propozycji korupcyjnej i zwolniony bez zarzutów.

- Nie były składane jakiekolwiek, komukolwiek propozycje, czy obietnice czegokolwiek w zakresie korzyści osobistych, materialnych - powiedział w piątek (23 września) na konferencji prasowej wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka.

Jego zdaniem, nie wszystkie działania podejmowane przez bydgoską policję były "zasadne". - Rozważamy podjęcie czynności prawnych w związku z ewentualnymi nieprawidłowościami związanymi z tym zatrzymaniem. Rozważamy ich skarżenie do odpowiednich organów - podkreślił.

W czwartek (22 września) bydgoska policja podała informację, że po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę. Centrala ZUS potwierdziła, że chodzi o Wojewódkę.

Do zatrzymania doszło około południa; sprawę prowadzili funkcjonariusze zwalczający korupcję. Według nieoficjalnych doniesień medialnych, podczas wręczania odwołania wiceprezes zakładu miał złożyć łamiące prawo propozycje, a sama rozmowa została nagrana i przekazana policji i prokuraturze.

- Sprawę nadal będzie badać policja, później prokurator zdecyduje, czy wszcząć śledztwo czy umorzyć sprawę - poinformowała prokuratura.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.