Wiceprezes ZUS zabrał głos: Nie składałem żadnych propozycji przyjęcia korzyści

- Nikomu nie składałem żadnych propozycji przyjęcia korzyści osobistych czy materialnych - zapewnił wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka, który w czwartek (22 września) został zatrzymany w związku z rzekomym złożeniem propozycji korupcyjnej i zwolniony bez zarzutów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Wiceprezes ZUS zabrał głos: Nie składałem żadnych propozycji przyjęcia korzyści

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

23 wrz 2016 12:30


- Nie były składane jakiekolwiek, komukolwiek propozycje, czy obietnice czegokolwiek w zakresie korzyści osobistych, materialnych - powiedział w piątek (23 września) na konferencji prasowej wiceprezes ZUS Marcin Wojewódka.

Jego zdaniem, nie wszystkie działania podejmowane przez bydgoską policję były "zasadne". - Rozważamy podjęcie czynności prawnych w związku z ewentualnymi nieprawidłowościami związanymi z tym zatrzymaniem. Rozważamy ich skarżenie do odpowiednich organów - podkreślił.

W czwartek (22 września) bydgoska policja podała informację, że po zawiadomieniu od dyrektora bydgoskiego oddziału ZUS o złożonej mu propozycji o charakterze korupcyjnym zatrzymano do wyjaśnienia jedną osobę. Centrala ZUS potwierdziła, że chodzi o Wojewódkę.

Do zatrzymania doszło około południa; sprawę prowadzili funkcjonariusze zwalczający korupcję. Według nieoficjalnych doniesień medialnych, podczas wręczania odwołania wiceprezes zakładu miał złożyć łamiące prawo propozycje, a sama rozmowa została nagrana i przekazana policji i prokuraturze.

- Sprawę nadal będzie badać policja, później prokurator zdecyduje, czy wszcząć śledztwo czy umorzyć sprawę - poinformowała prokuratura.

Podobał się artykuł? Podziel się!
ZUS

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.