W urzędach wciąż zamiast oszczędzać rozdaje się nagrody

0 0
W urzędach wciąż zamiast oszczędzać rozdaje się nagrody

Ile trafi do kieszeni urzędników jeszcze w tym roku poinformują jutro posłów szef kancelarii premiera oraz minister administracji i cyfryzacji przy okazji prac nad nowelizacją budżetu. Wiadomo jednak, że do tej pory dyrektorzy generalni urzędów zbytnio nie oszczędzali.

Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna" zgodnie z ustawą o służbie cywilnej na nagrody powinno się wydzielić przynajmniej 3 proc. z całego funduszu wynagrodzeń. Tymczasem niektóre urzędy przekroczyły ten wskaźnik, np. w MON wyniósł on 8,2 proc., a urzędnicy otrzymywali gratyfikacje sięgające nawet 18 tys. zł.

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim najniższa nagroda w tym roku wyniosła 660 zł, a najwyższa 8,5 tys. zł. W zachodniopomorskim można liczyć już nawet na 8 tys. zł - wylicza dziennik.

- Do takiej patologii dochodzi dlatego, że nikt nie rozlicza szefów urzędów z polityki płacowej. W prywatnej instytucji już dawno straciliby stanowisko - przekonuje na łamach "DGP" Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Lewiatan. - Bardzo rzadko zdarza się, aby w firmie pracownik otrzymał bonus sięgający jednorazowo 20 tys. zł.

Ponadto siła administracji rządowej rośnie w siłę. Wciąż pojawiają się nowe oferty pracy - wczoraj było ich aż 219 - informuje "DGP".

Tymczasem redukcja o 10 proc. urzędników w samym korpusie cywilnym pozwoliłaby zaoszczędzić nawet miliard zł.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.