W Ministerstwie Cyfryzacji brakuje specjalistów IT. Problem tkwi w niskich pensjach

0 0
W Ministerstwie Cyfryzacji brakuje specjalistów IT. Problem tkwi w niskich pensjach
(Fot. Pixabay)

- Bardzo dobry programista lub menedżer na rynku dostaje 45 - 60 tys. zł miesięcznie, niezły - 20 - 25 tys. Tymczasem najwyższa pensja w ministerstwie to 10 tys. zł. - mówi minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

W ocenie minister pojawiają się też trudności. Największą z nich jest rozproszenie i różnorodność systemów IT w Polsce. - Każdy urząd, każde muzeum, każdy instytut naukowy, czy każda jednostka samorządu terytorialnego sama sobie informatyzuje. Brakuje koordynacji - referowała w rozmowie z "Rzeczpospolitą" minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

Te wyzwania wymagają od resortu kolejnych, wyspecjalizowanych pracowników a tych brakuje.

- W takich ministerstwach wyspecjalizowanych jak moje nawet bardzo (brakuje specjalistów - red.). Bardzo dobry programista lub menedżer na rynku dostaje 45 - 60 tys. zł miesięcznie, niezły - 20 - 25 tys. Tymczasem najwyższa pensja w ministerstwie to 10 tys. zł. - mówi dla "Rz" Streżyńska.

Fakt niskiej pensji miałby sugerować, że do resortu trafiają tylko najsłabsi specjaliści. Minister uważa to za byt surową ocenę.

- Takie stwierdzenie byłoby niesprawiedliwe wobec ludzi, którzy autentycznie angażują się w pracę, odrzucają lepsze propozycje zawodowe lub nawet odchodzą z biznesu i przychodzą do ministerstwa, by pracować za znacznie niższe pieniądze. Niestety, te osoby przychodzą do nas na krótki okres. Jeśli uda mi się umówić z kimś na dwa lata, to wielki sukces. W obecnej sytuacji dla ministerstwa to duży problem - dodaje Streżyńska.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.