Urzędnik MPiPS miał obrażać kobiety, niepełnosprawnych i homoseksualistów. Ministerstwo zbadało sprawę

0 0
Urzędnik MPiPS miał obrażać kobiety, niepełnosprawnych i homoseksualistów. Ministerstwo zbadało sprawę
fot. fotolia

Dziwne podejście do spraw społecznych miał mieć pracownik Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, twierdząc m.in., że niepełnosprawni są obciążeniem dla społeczeństwa. Ministerstwo zbadało sprawę.

W ubiegłym tygodniu "Gazeta Wyborcza" opublikowała artykuł, w którym pojawiły się poważne oskarżenia pod adresem jednego z urzędników Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. O dziwnym zachowaniu urzędnika opowiadało na łamach "GW" kilka osób.

- Kiedyś byłam świadkiem rozmowy, w której stwierdził, że należy reaktywować obóz w Oświęcimiu i tam zrobić porządek z gejami i lesbijkami - stwierdził jeden z rozmówców.

Poza tym miał jeszcze wygłaszać tezy, że kobiety są mniej inteligentne od mężczyzn i dlatego zarabiają mniej, a niepełnosprawni są obciążeniem dla społeczeństwa - czytamy w dzienniku.

MPiPS nie pozostawiło tych doniesień prasowych bez odpowiedzi.

- W związku z pytaniami dziennikarza „Gazety Wyborczej”, w których zawarte były poważne oskarżenia pod adresem jednego z urzędników Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, poleciłam zbadać sprawę zespołowi złożonemu z wysokich członków korpusu służby cywilnej - mówi Iwona Zamojska, dyrektor generalna MPiPS.

Urzędnik w pisemnym oświadczeniu zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek wypowiadał przypisywane mu sformułowania. Zespół spotkał się również z pracownikami departamentu, w którym urzędnik pracuje. Zwrócono się do nich z prośbą o odniesienie się do stawianych zarzutów, na zasadzie dobrowolności. Wspólnie ustalono formułę złożenia pisemnych oświadczeń, z możliwością zachowania anonimowości i gwarancją pełnej dyskrecji.

- W toku przeprowadzonych wyjaśnień nie zostały potwierdzone doniesienia prasowe zawarte w artykule "Gazety Wyborczej". W związku z tym nie ma żadnych podstaw, aby wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec urzędnika. Jednocześnie chcę stanowczo podkreślić, że jakiekolwiek naganne wypowiedzi i zachowania, nigdy nie były i nie będą tolerowane w ministerstwie - stwierdza Zamojska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • No ale czego się spodziewać po Kurwino-Kukizach.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.