Urzędnicy skarbówek boją się zwolnień

Minister finansów nie rezygnuje z przekształcenia izby skarbowej i podległych jej urzędów w jedną jednostkę budżetową. Zatrudnieni w nich uważają, że zmiany utrudnią im pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy skarbówek boją się zwolnień

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

www.portalsamorzadowy.pl

22 mar 2013 10:25


Ministerstwo Finansów chce utworzyć w każdym województwie jeden wielki urząd, w którego skład wchodziłyby izba skarbowa i podległe jej urzędy skarbowe - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Urzędnicy boją się zwolnień i likwidacji niektórych urzędów skarbowych. Wskazują m.in. na to, że utworzenie jednej jednostki może wpłynąć na pogorszenie organizacji pracy i szybkość działania skarbówki.

Zauważają też, że naczelnicy urzędów skarbowych utracą możliwość koordynowania i nadzoru podległych komórek, choć za ich pracę będą odpowiedzialni.

W ich ocenie zmiany mogą utrudnić komunikację i wymianę informacji, np. między komórkami zajmującymi się egzekucją podatków czy mandatów a komórką rachunkowości budżetowej. Może to wpłynąć na monitorowanie należności i kontrolę wpływów z tytułu chociażby egzekucji administracyjnej - informuje „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.