Urzędnicy radzą sobie jak mogą. Znaleźli sposoby na odmrożenie pensji

Rząd zapowiedział, że nie odmrozi wynagrodzeń urzędników aż do 2015 r. Dyrektorzy placówek znaleźli jednak sposoby na zwiększenie płac pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy radzą sobie jak mogą. Znaleźli sposoby na odmrożenie pensji

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

24 wrz 2014 9:46


Pracownicy administracji rządowej na ostatnie podwyżki mogli liczyć w 2008 r. Jak zapowiedział rząd, do 2015 r. ich pensje nie wzrosną nawet o wskaźnik inflacji. Urzędy znalazły jednak sposób na dodatkowe gratyfikacje pieniężne - donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: "S": dlaczego urzędnicy nie mogą negocjować warunków pracy i wynagradzania?

Do 2010 r. niektórzy szefowie podawali wyższą liczbę etatów w danej placówce (mówili, że pracuje 400 urzędników, podczas gdy zatrudnionych było 350), a zaoszczędzone fundusze przeznaczali na premie i nagrody. Niestety i te pieniądze się kończą.

Czytaj też: lle zarabiają urzędnicy w Polsce? Kto z nich najmniej?

Nie mamy już tych luźnych środków. Posiłkujemy się oszczędnościami z długotrwałych zwolnień lekarskich i urlopów macierzyńskich oraz rodzicielskich – wyjaśnia na łamach „DGP” Marek Reda, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Niektórzy dyrektorzy szukają pomocy u ministra finansów, który może przyznać dodatkowe pieniądze na umowy-zlecenia i o dzieło. Dla innych szansą jest lobbing.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.