Urzędnicy latają LOT-em taniej. Promocja dla resortu finansów

Pracownicy resortu finansów mogą latać taniej, nawet gdy podróżują prywatnie - podaje "Dziennik Gazeta Prawna".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urzędnicy latają LOT-em taniej. Promocja dla resortu finansów

PODZIEL SIĘ


Autor: przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

18 kwi 2013 12:38


Dziennik informuje, że LOT ma specjalną ofertę dla pracowników Ministerstwa Finansów. Mogą kupić bilety na podróże prywatne z 10-proc. zniżką. Promocja rodzi podejrzenie o konflikt interesów.

PLL LOT jest podatnikiem, a minister finansów jest organem podatkowym.

- Agenci CBA, jeśli będą mieli uzasadnione podejrzenia, że doszło do działań korupcyjnych, mogą podjąć działania. Najpierw musieliby jednak zapoznać się z informacjami zawartymi w ofercie promocyjnej dla pracowników Ministerstwa Finansów - mówi "DGP" Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.

Promocja obejmuje wszystkich pracowników ministerstwa i dotyczy przelotów indywidualnych. Uprawnia do okresowej 10-proc. zniżki na bilety LOT-u dla podróży prywatnych. Prowadzona jest od początku kwietnia.

- To jest wysoce niezręczne i na pewno może postawić w dwuznacznej sytuacji urzędników MF, gdy będą musieli podjąć decyzję nadzorczą w sprawie LOT-u. Lepiej byłoby, gdyby pracownicy Ministerstwa Finansów, a także Skarbu Państwa unikali takich sytuacji - podkreśla w rozmowie z dziennikiem Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.