Urząd Miasta w Kaliszu ma kilka wakatów

0 0
Urząd Miasta w Kaliszu ma kilka wakatów
O zmianach personalnych mówili podczas konferencji prezydent Grzegorz Sapiński oraz wiceprezydent Piotr Kościelny (fot.kalisz.pl/Karina Zachara)

Zmiany personalne w wydziałach Urzędu Miejskiego oraz podległych miastu spółkach - Kalisz ma do obsadzenia kilka stanowisk.

Prezydent Grzegorz Sapiński poinformował, iż rezygnację z pracy w Radzie Nadzorczej spółki Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe złożył jej dotychczasowy przewodniczący Andrzej Rogowski (funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej pełnił przez kilkanaście lat, najpierw w KLA, a od 2011 roku w KPT).

Stanowisko to zostanie obsadzone w najbliższych tygodniach. Przypomniał także, iż w pierwszych dniach lutego ogłoszony zostanie przez Radę Nadzorczą spółki konkurs na stanowisko prezesa zarządu Kaliskiego Parku Wodnego.

O zmianach w Wydziale Gospodarowania Mieniem UM mówił wiceprezydent Piotr Kościelny, który sprawuje nadzór merytoryczny nad tym wydziałem.

- 26 stycznia obowiązki naczelnika przestała pełnić pani Iwona Kasprzak. Dotychczasowa naczelniczka za porozumieniem stron została przeniesiona na stanowisko inspektora w Biurze Cmentarza Komunalnego. Z kolei na stanowisko naczelnika, strategicznego dla miasta, Wydziału Gospodarowania Mieniem został niezwłocznie ogłoszony konkurs. Do czasu jego rozstrzygnięcia obowiązki naczelnika pełni pan Hieronim Tomczyk – mówił wiceprezydent Piotr Kościelny. - Aplikacje na stanowisko można składać do 6 lutego. Apelujemy, aby osoby spełniające wymagania i mające koncepcję kierowania takim wydziałem, w tym zatrudnieni już urzędnicy, aplikowali.

Pytany o powód zmiany na stanowisku naczelnika, wiceprezydent podkreślił, iż od współpracowników oczekuje otwartości, dobrej komunikacji, rzetelnych informacji z obszaru objętego działaniem danego wydziału i bardzo dobrego wywiązywania się z powierzanych obowiązków. Za niedostateczny uznał nadzór WGM-u nad pracą miejskich spółek.

Grzegorz Sapiński, prezydent Miasta Kalisza z satysfakcją poinformował, iż w najbliższym czasie zrealizowany zostanie postulat wyborczy Wspólnego Kalisza: powołany zostanie architekt miejski.

- Jan Kłysz, dotychczasowy zastępca naczelnika Wydziału Budownictwa Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego objął funkcję wicestarosty kaliskiego i został urlopowany. Wakat na tym stanowisku zostanie obsadzony poprzez konkurs. Osoba pełniąca obowiązki zastępcy naczelnika będzie jednocześnie architektem miejskim. Bardzo nas cieszy, że możemy w ten sposób spełnić postulat zgłaszany przez wiele środowisk, między innymi stowarzyszenie architektów i wiele kaliskich organizacji pozarządowych – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

Na pytanie, czy w najbliższym czasie zmieni się także naczelnik wydziału, prezydent powiedział, iż odbył rozmowę z naczelniczką Elżbietą Kowalską. W najbliższym czasie urzędniczka przejdzie na emeryturę. Wtedy dopiero zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.