Urząd Miasta w Kaliszu ma kilka wakatów

Zmiany personalne w wydziałach Urzędu Miejskiego oraz podległych miastu spółkach - Kalisz ma do obsadzenia kilka stanowisk.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Urząd Miasta w Kaliszu ma kilka wakatów

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

29 sty 2015 11:52


Prezydent Grzegorz Sapiński poinformował, iż rezygnację z pracy w Radzie Nadzorczej spółki Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe złożył jej dotychczasowy przewodniczący Andrzej Rogowski (funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej pełnił przez kilkanaście lat, najpierw w KLA, a od 2011 roku w KPT).

Stanowisko to zostanie obsadzone w najbliższych tygodniach. Przypomniał także, iż w pierwszych dniach lutego ogłoszony zostanie przez Radę Nadzorczą spółki konkurs na stanowisko prezesa zarządu Kaliskiego Parku Wodnego.

O zmianach w Wydziale Gospodarowania Mieniem UM mówił wiceprezydent Piotr Kościelny, który sprawuje nadzór merytoryczny nad tym wydziałem.

- 26 stycznia obowiązki naczelnika przestała pełnić pani Iwona Kasprzak. Dotychczasowa naczelniczka za porozumieniem stron została przeniesiona na stanowisko inspektora w Biurze Cmentarza Komunalnego. Z kolei na stanowisko naczelnika, strategicznego dla miasta, Wydziału Gospodarowania Mieniem został niezwłocznie ogłoszony konkurs. Do czasu jego rozstrzygnięcia obowiązki naczelnika pełni pan Hieronim Tomczyk – mówił wiceprezydent Piotr Kościelny. - Aplikacje na stanowisko można składać do 6 lutego. Apelujemy, aby osoby spełniające wymagania i mające koncepcję kierowania takim wydziałem, w tym zatrudnieni już urzędnicy, aplikowali.

Pytany o powód zmiany na stanowisku naczelnika, wiceprezydent podkreślił, iż od współpracowników oczekuje otwartości, dobrej komunikacji, rzetelnych informacji z obszaru objętego działaniem danego wydziału i bardzo dobrego wywiązywania się z powierzanych obowiązków. Za niedostateczny uznał nadzór WGM-u nad pracą miejskich spółek.

Grzegorz Sapiński, prezydent Miasta Kalisza z satysfakcją poinformował, iż w najbliższym czasie zrealizowany zostanie postulat wyborczy Wspólnego Kalisza: powołany zostanie architekt miejski.

- Jan Kłysz, dotychczasowy zastępca naczelnika Wydziału Budownictwa Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego objął funkcję wicestarosty kaliskiego i został urlopowany. Wakat na tym stanowisku zostanie obsadzony poprzez konkurs. Osoba pełniąca obowiązki zastępcy naczelnika będzie jednocześnie architektem miejskim. Bardzo nas cieszy, że możemy w ten sposób spełnić postulat zgłaszany przez wiele środowisk, między innymi stowarzyszenie architektów i wiele kaliskich organizacji pozarządowych – mówił prezydent Grzegorz Sapiński.

Na pytanie, czy w najbliższym czasie zmieni się także naczelnik wydziału, prezydent powiedział, iż odbył rozmowę z naczelniczką Elżbietą Kowalską. W najbliższym czasie urzędniczka przejdzie na emeryturę. Wtedy dopiero zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.