www.portalsamorzadowy.pl

Ucz się urzędniku ucz, bo nauka to potęgi klucz

0 0
Ucz się urzędniku ucz, bo nauka to potęgi klucz

Człowiek uczy się przez całe swoje życie. Samorządowcy z założenia powinni to robić przynajmniej w okresie sprawowania swoich funkcji. Jak się dokształcają?

W Gorzowie Wielkopolskim prezydent, jego zastępcy, skarbnik i sekretarz uczestniczą w szkoleniach związanych tematycznie z zakresem ich obowiązków. Przykładowo w latach 2010-2011 pracownicy magistratu brali udział w projekcie "Poprawa efektywności usług świadczonych przez administrację samorządową z powiatów gorzowskiego, słubickiego i sulęcińskiego", współfinansowanym przez Unię Europejską.

- Dzięki temu 54 pracowników ukończyło bezpłatnie studia podyplomowe, w tym dyrektorzy poszczególnych wydziałów i poprzedni sekretarz miasta - informuje Anna Zaleska, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.

Czytaj też: Nie będzie łatwo o szkolenia dla urzędnika

Także samorządowcy w Olsztynie starają się zwiększać swoją wiedzę. W tym roku prezydent miasta Piotr Grzymowicz uczestniczył między innymi w konferencji dotyczącej indywidualnego wskaźnika zadłużenia i przewidywanych problemów finansowych samorządów oraz w spotkaniu prezydentów miast makroregionu Polski wschodniej.

W kwietniu z kolei zostało zorganizowane szkolenie zamknięte dla kadry kierowniczej na temat kontroli zarządczej, w październiku kadra kierownicza będzie mieć okazję pogłębić swoją wiedzę na temat tego, jak uniknąć posądzenia o mobbing, a w listopadzie samorządowcy wezmą udział w zamkniętym szkoleniu poświęconym zarządzaniu zasobami ludzkimi.

W swoim grafiku kursy między innymi z zakresu programowania, wykorzystania funduszy europejskich, procesu przygotowania planu transportowego oraz protokołu dyplomatycznego musieli uwzględnić członkowie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak podkreśla Ryszard Żuchowski, zastępca dyrektora departamentu organizacyjnego urzędu marszałkowskiego, w ramach pomocy technicznej regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego pracownicy podwyższają swoje kwalifikacje w formie studiów podyplomowych. W 2012 roku skorzystało z nich 36 pracowników, a w kursach językowych uczestniczyły 64 osoby.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.