Ucz się urzędniku ucz, bo nauka to potęgi klucz

Człowiek uczy się przez całe swoje życie. Samorządowcy z założenia powinni to robić przynajmniej w okresie sprawowania swoich funkcji. Jak się dokształcają?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ucz się urzędniku ucz, bo nauka to potęgi klucz

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorzadowy.pl (Weronika Kocela)

www.portalsamorzadowy.pl

10 paź 2013 10:40


W Gorzowie Wielkopolskim prezydent, jego zastępcy, skarbnik i sekretarz uczestniczą w szkoleniach związanych tematycznie z zakresem ich obowiązków. Przykładowo w latach 2010-2011 pracownicy magistratu brali udział w projekcie "Poprawa efektywności usług świadczonych przez administrację samorządową z powiatów gorzowskiego, słubickiego i sulęcińskiego", współfinansowanym przez Unię Europejską.

- Dzięki temu 54 pracowników ukończyło bezpłatnie studia podyplomowe, w tym dyrektorzy poszczególnych wydziałów i poprzedni sekretarz miasta - informuje Anna Zaleska, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.

Czytaj też: Nie będzie łatwo o szkolenia dla urzędnika

Także samorządowcy w Olsztynie starają się zwiększać swoją wiedzę. W tym roku prezydent miasta Piotr Grzymowicz uczestniczył między innymi w konferencji dotyczącej indywidualnego wskaźnika zadłużenia i przewidywanych problemów finansowych samorządów oraz w spotkaniu prezydentów miast makroregionu Polski wschodniej.

W kwietniu z kolei zostało zorganizowane szkolenie zamknięte dla kadry kierowniczej na temat kontroli zarządczej, w październiku kadra kierownicza będzie mieć okazję pogłębić swoją wiedzę na temat tego, jak uniknąć posądzenia o mobbing, a w listopadzie samorządowcy wezmą udział w zamkniętym szkoleniu poświęconym zarządzaniu zasobami ludzkimi.

W swoim grafiku kursy między innymi z zakresu programowania, wykorzystania funduszy europejskich, procesu przygotowania planu transportowego oraz protokołu dyplomatycznego musieli uwzględnić członkowie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Jak podkreśla Ryszard Żuchowski, zastępca dyrektora departamentu organizacyjnego urzędu marszałkowskiego, w ramach pomocy technicznej regionalnego programu operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego pracownicy podwyższają swoje kwalifikacje w formie studiów podyplomowych. W 2012 roku skorzystało z nich 36 pracowników, a w kursach językowych uczestniczyły 64 osoby.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.