Tymczasowy areszt dla szefa policyjnego BSW z Rzeszowa

• Krakowski sąd aresztował na trzy miesiące szefa Biura Spraw Wewnętrznych rzeszowskiej policji Ryszarda J.
• Sprawa dotyczy korupcji w rzeszowskim Centralnym Biurze Śledczym Policji, a także handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tymczasowy areszt dla szefa policyjnego BSW z Rzeszowa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

13 paź 2016 21:13


"Sąd podzielił w pełni argumentację Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie dotyczącą zastosowania izolacji w postaci tymczasowego aresztowania" - poinformował PAP w czwartek prok. Piotr Krupiński z tego wydziału.

Mł. insp. Ryszard J., zawieszony obecnie w obowiązkach naczelnik wydziału w Rzeszowie Biura Spraw Wewnętrznych KGP, został zatrzymany we wtorek na polecenie prokuratora z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Czynności zrealizowali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Krakowa.

Według Krupińskiego policjantowi postawiono w sumie sześć zarzutów. Dotyczą one m.in. mobbingu, przekroczenia uprawnień, korupcji, ujawniania lub wykorzystywania tajnych informacji.

Prokuratura Krajowa podała, że zatrzymanie jest związane z badanym, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, wątkiem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu rzeszowskiego wydziału BSW, który był kierowany przez Ryszarda J. "Sprawa ta dotyczy korupcji w Zarządzie w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, a także handlu ludźmi i czerpaniu korzyści z nierządu" - podano.

W kwietniu br. Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał postanowienie o odmowie aresztowania zawieszonego w czynnościach naczelnika zarządu rzeszowskiego CBŚP Krzysztofa B. Zażalenie na odmowę aresztu złożyła prokuratura. Zarówno uzasadnienie postanowienia sądu w sprawie odmowy aresztu, jak i zażalenie prokuratury objęte są klauzulą tajności.

Krzysztof B., naczelnik jednego z wydziałów zarządu CBŚP w Rzeszowie Daniel Ś. oraz trzej inni podejrzani zostali zatrzymani 27 lutego br. Według prokuratury postępowanie dotyczy korupcji i przestępstw związanych z prostytucją. Zdaniem mediów, sprawa dotyczy procederu sprowadzania prostytutek do jednego z hoteli i czerpania z tego korzyści oraz zaniechania przez CBŚP działania w tej sprawie.

Krzysztofowi B. postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, oraz przyjęcie takiej korzyści, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.