Tymczasowy areszt dla szefa policyjnego BSW z Rzeszowa

0 0
Tymczasowy areszt dla szefa policyjnego BSW z Rzeszowa
Policjantowi postawiono w sumie sześć zarzutów. Dotyczą one m.in. mobbingu, przekroczenia uprawnień, korupcji, ujawniania lub wykorzystywania tajnych informacji. (Fot.: Wikimedia)

• Krakowski sąd aresztował na trzy miesiące szefa Biura Spraw Wewnętrznych rzeszowskiej policji Ryszarda J.
• Sprawa dotyczy korupcji w rzeszowskim Centralnym Biurze Śledczym Policji, a także handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu.

"Sąd podzielił w pełni argumentację Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie dotyczącą zastosowania izolacji w postaci tymczasowego aresztowania" - poinformował PAP w czwartek prok. Piotr Krupiński z tego wydziału.

Mł. insp. Ryszard J., zawieszony obecnie w obowiązkach naczelnik wydziału w Rzeszowie Biura Spraw Wewnętrznych KGP, został zatrzymany we wtorek na polecenie prokuratora z Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie. Czynności zrealizowali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Krakowa.

Według Krupińskiego policjantowi postawiono w sumie sześć zarzutów. Dotyczą one m.in. mobbingu, przekroczenia uprawnień, korupcji, ujawniania lub wykorzystywania tajnych informacji.

Prokuratura Krajowa podała, że zatrzymanie jest związane z badanym, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, wątkiem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu rzeszowskiego wydziału BSW, który był kierowany przez Ryszarda J. "Sprawa ta dotyczy korupcji w Zarządzie w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, a także handlu ludźmi i czerpaniu korzyści z nierządu" - podano.

W kwietniu br. Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał postanowienie o odmowie aresztowania zawieszonego w czynnościach naczelnika zarządu rzeszowskiego CBŚP Krzysztofa B. Zażalenie na odmowę aresztu złożyła prokuratura. Zarówno uzasadnienie postanowienia sądu w sprawie odmowy aresztu, jak i zażalenie prokuratury objęte są klauzulą tajności.

Krzysztof B., naczelnik jednego z wydziałów zarządu CBŚP w Rzeszowie Daniel Ś. oraz trzej inni podejrzani zostali zatrzymani 27 lutego br. Według prokuratury postępowanie dotyczy korupcji i przestępstw związanych z prostytucją. Zdaniem mediów, sprawa dotyczy procederu sprowadzania prostytutek do jednego z hoteli i czerpania z tego korzyści oraz zaniechania przez CBŚP działania w tej sprawie.

Krzysztofowi B. postawiono zarzuty przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, oraz przyjęcie takiej korzyści, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.