Tu dziura w budżecie, a tu hojne nagrody dla urzędników

0 0
Tu dziura w budżecie, a tu hojne nagrody dla urzędników

W portfelach urzędów i izb skarbowych brakuje 31,1 mln zł na wydatki związane z ich utrzymaniem i funkcjonowaniem. Nie przeszkadza to jednak zupełnie w wypłacaniu urzędnikom nagród według najwyższych możliwych stawek.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", tylko w dwóch pierwszych kwartałach 2013 r., 51 naczelników skarbówek na Mazowszu otrzymało w sumie 497 600 zł z tytułu nagród. W Wielkopolsce, tylko w I kwartale tego roku, 39 naczelników US otrzymało w sumie 209 400 zł nagrody.

"DGP" podaje również, że na wypłaty dla dyrektorów izb skarbowych, poszło w 2012 r. z budżetu w sumie 467 500 zł. Dwóch rekordzistów otrzymało po 36 200 zł każdy.

Skoro zgodnie z art. 93 ustawy o służbie cywilnej, nagrody mogą być przyznane członkom korpusu za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, mamy w Polsce duże grono wybitnych urzędników? Nie. W praktyce nagrody są stałym, dawanym raz na kwartał dodatkiem do pensji urzędniczej - pisze dziennik.

- Zasady zasadami, a kierownicy jednostek zawsze dostają nagrody, jakby mieli stale owe „szczególne osiągnięcia" - mówi dla "DGP" anonimowo jeden z urzędników.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.