Tu dziura w budżecie, a tu hojne nagrody dla urzędników

W portfelach urzędów i izb skarbowych brakuje 31,1 mln zł na wydatki związane z ich utrzymaniem i funkcjonowaniem. Nie przeszkadza to jednak zupełnie w wypłacaniu urzędnikom nagród według najwyższych możliwych stawek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tu dziura w budżecie, a tu hojne nagrody dla urzędników

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/ Dziennik Gazeta Prawna

26 lis 2013 10:04


Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", tylko w dwóch pierwszych kwartałach 2013 r., 51 naczelników skarbówek na Mazowszu otrzymało w sumie 497 600 zł z tytułu nagród. W Wielkopolsce, tylko w I kwartale tego roku, 39 naczelników US otrzymało w sumie 209 400 zł nagrody.

"DGP" podaje również, że na wypłaty dla dyrektorów izb skarbowych, poszło w 2012 r. z budżetu w sumie 467 500 zł. Dwóch rekordzistów otrzymało po 36 200 zł każdy.

Skoro zgodnie z art. 93 ustawy o służbie cywilnej, nagrody mogą być przyznane członkom korpusu za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, mamy w Polsce duże grono wybitnych urzędników? Nie. W praktyce nagrody są stałym, dawanym raz na kwartał dodatkiem do pensji urzędniczej - pisze dziennik.

- Zasady zasadami, a kierownicy jednostek zawsze dostają nagrody, jakby mieli stale owe „szczególne osiągnięcia" - mówi dla "DGP" anonimowo jeden z urzędników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.