Trzaskowski i Kolarska-Bobińska w rządzie

0 0

Prezydent Bronisław Komorowski powołał we wtorek Rafała Trzaskowskiego na nowego ministra administracji i cyfryzacji, a Lenę Kolarską-Bobińską na nową szefową ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpili Michała Boniego i Barbarę Kudrycką.

O uroczystości powołania poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Trzaskowski i Kolarska-Bobińska byli dotychczas europosłami PO i właśnie w związku z koniecznością dopełnienia obowiązków w Parlamencie Europejskim powołani zostali do rządu tydzień później niż pozostali nowi ministrowie, którzy znaleźli się w Radzie Ministrów w ramach rekonstrukcji.

W ubiegłym tygodniu do rządu weszli: Mateusz Szczurek, który został nowym ministrem finansów, Maciej Grabowski, który objął resort środowiska, Joanna Kluzik-Rostkowska jako szefowa MEN i Andrzej Biernat jako minister sportu. Elżbieta Bieńkowska została wicepremierem i szefową nowego ministerstwa infrastruktury i rozwoju.

Prof. Kolarska-Bobińska, cytowana we wtorkowym komunikacie przesłanym PAP przez MNiSW, podkreśliła, że "chcąc budować nowoczesne, mądre społeczeństwo i dynamicznie rozwijającą się gospodarkę, musimy postawić na naukę". "To ona jest dziś najefektywniejszym motorem rozwoju społecznego i ekonomicznego" - zaznaczyła.

Nowa minister podkreśla, że priorytetem będzie dla niej budowanie Polski innowacyjnej; zapowiedziała m.in. wzmocnienie pozycji polskiej nauki i polskich uczelni w świecie, współpracę naszych centrów badawczych z zagranicznymi partnerami, rozwijanie polskiej myśli technologicznej oraz lepszą współpracę uczelni i ośrodków naukowych z przemysłem.

Trzaskowski już wcześniej zapowiedział, że jako szef MAC zajmie się kwestiami: dostępu do informacji publicznej, internetu, ochrony danych osobowych. 

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.