Trzaskowski i Kolarska-Bobińska w rządzie

Prezydent Bronisław Komorowski powołał we wtorek Rafała Trzaskowskiego na nowego ministra administracji i cyfryzacji, a Lenę Kolarską-Bobińską na nową szefową ministerstwa nauki i szkolnictwa wyższego. Zastąpili Michała Boniego i Barbarę Kudrycką.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Trzaskowski i Kolarska-Bobińska w rządzie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 gru 2013 20:30


O uroczystości powołania poinformowała PAP szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek.

Trzaskowski i Kolarska-Bobińska byli dotychczas europosłami PO i właśnie w związku z koniecznością dopełnienia obowiązków w Parlamencie Europejskim powołani zostali do rządu tydzień później niż pozostali nowi ministrowie, którzy znaleźli się w Radzie Ministrów w ramach rekonstrukcji.

W ubiegłym tygodniu do rządu weszli: Mateusz Szczurek, który został nowym ministrem finansów, Maciej Grabowski, który objął resort środowiska, Joanna Kluzik-Rostkowska jako szefowa MEN i Andrzej Biernat jako minister sportu. Elżbieta Bieńkowska została wicepremierem i szefową nowego ministerstwa infrastruktury i rozwoju.

Prof. Kolarska-Bobińska, cytowana we wtorkowym komunikacie przesłanym PAP przez MNiSW, podkreśliła, że "chcąc budować nowoczesne, mądre społeczeństwo i dynamicznie rozwijającą się gospodarkę, musimy postawić na naukę". "To ona jest dziś najefektywniejszym motorem rozwoju społecznego i ekonomicznego" - zaznaczyła.

Nowa minister podkreśla, że priorytetem będzie dla niej budowanie Polski innowacyjnej; zapowiedziała m.in. wzmocnienie pozycji polskiej nauki i polskich uczelni w świecie, współpracę naszych centrów badawczych z zagranicznymi partnerami, rozwijanie polskiej myśli technologicznej oraz lepszą współpracę uczelni i ośrodków naukowych z przemysłem.

Trzaskowski już wcześniej zapowiedział, że jako szef MAC zajmie się kwestiami: dostępu do informacji publicznej, internetu, ochrony danych osobowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.