"Traktowali nas jak szmaty". To dlatego odwołano wszystkich szefów powiatowych ARiMR

0 0
"Traktowali nas jak szmaty". To dlatego odwołano wszystkich szefów powiatowych ARiMR
Pracownicy agencji rolnych mają teraz godnie traktować rolników. (Fot.: ARiMR)

Sposób traktowania rolników przez pracowników agencji rolnych w oddziałach terenowych tych instytucji zdominował piątkowe (12 lutego) spotkanie ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z rolnikami z Suwalszczyzny, które odbyło się we wsi Krzywe.

"Traktowali nas jak szmaty, jak ostatnie zło. Karano nas odbieraniem dopłat za bzdury, za drobne pomyłki" - utyskiwał jeden z rolników. Inny dodał, że na dodatek pracownicy oddziałów terenowych agencji rolnych byli niekompetentni, "bo przyjeżdżając na kontrolę po żniwach nie potrafili stwierdzić, co na polu rosło, mylili np. wsiewkę zbożową z trawą, ale rolnika to, co to jest, nie zapytali". Jeden z rolników wręczył nawet ministrowi historię swojej korespondencji z agencją "w sprawie, której nie może załatwić od lat".

Jurgiel i towarzyszący mu posłowie PiS z komisji rolnictwa przyznawali, że wiedzą o godzących w rolników zachowaniach pracowników agencji rolnych. "Dlatego odwołaliśmy, jak wiecie, wszystkich szefów powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. My teraz wstawiamy ludzi kompetentnych, w porównaniu z tym, co było, są to ludzie przygotowani" - zapewnił rolników minister Jurgiel i dodał, że zalecił, by pracownicy agencji "zmienili podejście do rolników".

"Rolnicy mają być traktowani porządnie i sumiennie, mają im pracownicy agencji wychodzić naprzeciw, z pomocą" - mówił Jurgiel. Dodał, że oczekuje od posłów PiS, by obserwowali w terenie zachowanie pracowników agencji rolnych, wsłuchiwali się w to, co mówią o nich rolnicy i informowali go o wszelkich niepoprawnych działaniach, czy zachowaniach.

"Jak będą oni mieć kłopoty z rolnikami, to będą wymieniani bez patrzenia na to, czy to jest kolega z partii. Administracja ma być służebna w stosunku do rolników i ma być kompetentna" - podkreślał minister rolnictwa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

 • ale łgarz, czy minister nie wie jakie są procedury? czy nie potrafi wytłumaczyc prostym rolnikom jak działają dopłaty? jakie są procedury? czy to Biura powiatowe odpowiadają za procedury wymyślane w ministerstwie?
  Najlepiej jest napuszczać rolników na pracowników BP. Wstyd!!!
 • Co ty Jurgiel pie....isz! A co masz do powiedzenia do tych rolników naciągaczy, którzy nic nie produkują a biorą dopłaty!

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.