Tak wygląda praca urzędnika unijnego

0 0
Tak wygląda praca urzędnika unijnego

- W Brukseli nie ma mowy o prowadzeniu życia towarzyskiego w pracy. W pracy nie ma gadania, opowiadania dowcipów i zabawiania kolegów opowieściami z życia osobistego. Takie zachowanie jest skrajnie źle postrzegane i natychmiast przekłada się na ocenę jakości pracy - mówi Violetta Rymszewicz, doradca z zakresu HRM strategicznego.

W obszernym wywiadzie udzielonym dla iWoman.pl Rymszewicz opowiada o realiach pracy w instytucjach Unii Europejskiej. Tutaj nie ma mowy o pracy po godzinach, przynoszeniu obowiązków służbowych do domu, a dzwonienie do pracownika w sprawach zawodowych po godzinach pracy lub podczas urlopu jest nie do pomyślenia.

- Jeśli pracownik zostaje po godzinach i pracuje dłużej niż powinien, to znaczy że po prostu sobie nie radzi. Dla pracodawcy jest to sygnał, że albo się nie wyrabia, albo ma zbyt duży zakres obowiązków i stanowisko go przerasta - wyjaśnia w rozmowie z iWoman Violetta Rymszewicz.

- I wtedy zaczynają się rozmowy wyjaśniające, szkolenia. Co jest charakterystyczne - szef nie stosuje żadnych ostrzeżeń, nie daje reprymendy. W pracy nie ma miejsca na emocje. Są procedury, wszystko jest opisane i zaszufladkowane - tłumaczy.

Pracownik raz do roku poddawany jest ocenie, a system pracy jest klarowny i sformalizowany - nie ma tu miejsca na niedomówienia, domysły.

- Wszystko jest tak skonstruowane, by ludzkie reakcje, emocje ograniczyć do minimum. Praca w takich specyficznych, warunkach zdecydowanie nie jest dla każdego - mówi Rymszewicz.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.