Szykują się zmiany w radach PKO BP, PZU, PGE, Enea, ARP, Energa, KGHM, Orlen, PGNiG, Azoty i JSW

Po dymisji ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego rozpoczęły się spekulacje, że nowy szef resortu może wprowadzić zmiany we władzach państwowych spółek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szykują się zmiany w radach PKO BP, PZU, PGE, Enea, ARP, Energa, KGHM, Orlen, PGNiG, Azoty i JSW

PODZIEL SIĘ


Autor: AT

12 cze 2015 15:04


Minister skarbu złożył dymisję tuż przed czerwcowymi walnymi zgromadzeniami akcjonariuszy kilku kluczowych państwowych spółek, na których zaplanowano zmiany w radach nadzorczych.

W zeszłym tygodniu Ministerstwo Skarbu postanowiło uzupełnić porządek obrad walnego PKO BP, które zostało zwołane na 25 czerwca, o punkt dotyczący zmian w radzie nadzorczej.

Pięć dni później akcjonariusze PZU mają wybrać radę nadzorczą na nową kadencję .

Powołanie nowej rady zaplanowano także na walnym Polskiej Grupy Energetycznej, które zwołano na 24 czerwca. Sześć dni później o zmianach w radzie zdecydują akcjonariusze koncernu energetycznego Enea. Natomiast 30 czerwca przewidziano zmiany w radzie Grupy Lotos - informuje wyborcza.biz

Pod koniec miesiąca odbędzie się także walne Agencji Rozwoju Przemysłu należącej całkowicie do Ministerstwa Skarbu. Przed miesiącem resort ogłosił konkurs na wybór do dwóch członków rady nadzorczej ARP. Za tydzień ma się odbyć także walne Grupy Azoty.

Walne zgromadzenia odbyły się już w koncernie energetycznym Energa, kombinacie miedziowym KGHM, Orlenie i PGNiG, a także w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Teraz nie ma jednak żadnych gwarancji, że nowy minister skarbu nie zmieni władz także w tych spółkach - podaje wyborcza.biz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.