Szydło: Ministrowie muszą zdać raport na temat spółek Skarbu Państwa

0 0
Szydło: Ministrowie muszą zdać raport na temat spółek Skarbu Państwa
Ministrowie dostali od premier czas do przełomu września i października, by zdać Mariuszowi Kamińskiemu raport na temat podległych im spółek skarbu państwa.(fot.premier.gov.pl)

• Premier Beata Szydło spotkała się przed południem z ministrami, którym podlegają spółki Skarbu Państwa.
• Tematem rozmów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów był audyt prowadzony w spółkach.
• Ministrowie dostali od premier czas do przełomu września i października by przedstawić informacje dotyczące podległych im spółek.

Do kancelarii premiera przybyli m.in. wicepremier Mateusz Morawiecki, minister obrony Antoni Macierewicz, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel, minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk i sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Piotr Naimski.

W spotkaniu wziął także udział minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, który na wniosek premier zarządził audyt.

Zaproszeni na spotkanie do KPRM ministrowie dostali od premier czas do przełomu września i października, by zdać Mariuszowi Kamińskiemu raport na temat podległych im spółek skarbu państwa.

W poniedziałek (19 września) CBA rozpoczęło kontrole w pięciu strategicznych spółkach Skarbu Państwa; dotyczą one zawieranych umów. Spółki, w których ruszyła procedura kontrolna, to: PKN Orlen, Lotos, Azoty, KGHM i Polska Grupa Zbrojeniowa.

W ub. tygodniu premier podjęła decyzję o odwołaniu Dawida Jackiewicza z funkcji ministra skarbu państwa. MSP ma być zlikwidowane do końca roku. Premier poinformowała, że proces ten będzie nadzorował szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk. W poniedziałek premier powołała posła PiS Macieja Małeckiego na sekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Małecki wspólnie z ministrem Henrykiem Kowalczykiem na doprowadzić do likwidacji resortu.

Lipcowa uchwała rządu zakładała, że proces likwidacji MSP zakończy się do końca tego roku, a do końca I kw. roku 2017 jego kompetencje zostaną przekazane nowemu podmiotowi, który będzie nadzorował spółki Skarbu Państwa.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.