Szpitale powiatowe szukają specjalistów

W szpitalach powiatowych w całej Polsce brakuje specjalistów. Na stronach internetowych lecznic pojawiają się kolejne ogłoszenia, problem nagłaśniają również lokalne media. Jak temu zaradzić?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szpitale powiatowe szukają specjalistów

PODZIEL SIĘ


Autor: rynekzdrowia.pl

26 lut 2013 13:22


Najlepiej sprawdzają się argumenty finansowe, ale powiatowe lecznice nie zawsze na nie stać. Ważnymi atutami mogą się jednak okazać np. lokalizacja, możliwości rozwoju lub atmosfera w pracy. Marek Zawada, dyrektor SP ZOZ w Radzyniu Podlaskim wskazuje, że niezmiennie brakuje anestezjologów, ortopedów, ginekologów i pediatrów.

- Średnia wieku kadry medycznej w okolicznych szpitalach jest wysoka. Konieczne jest odmłodzenie zespołów, stąd poszukiwania specjalistów praktycznie nie ustają - mówi Rynkowi Zdrowia Marek Zawada. Dyrektor nie ukrywa, że warunki płacowe są najważniejszym akcentem rozmów w sprawach pracy.

- Niestety, szpitale powiatowe nie są tu w stanie konkurować z dużymi placówkami wojewódzkimi lub klinicznymi. Możemy jednak lekarzom zaproponować dyżury kontraktowe i pracę w poradniach specjalistycznych, dzięki czemu wynagrodzenie będzie na atrakcyjnym poziomie - wyjaśnia Marek Zawada.

W jego ocenie, na przepływ kadry między większymi a mniejszymi ośrodkami pozytywnie wpływa poprawa infrastruktury, np. budowa autostrad. - Można zauważyć, że lekarze coraz chętniej dorabiają do pensji dojeżdżając do pracy w mniejszych miastach. Ale dojazdy to jednak nie to samo co decyzja o związaniu kariery zawodowej z lecznicą w powiecie - zaznacza dyrektor szpitala w Radzyniu Podlaskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.