Szkoły nie chcą zatrudniać asystentów nauczycieli

- Asystent nauczyciela od września będzie mógł pomagać w podstawówkach belfrom klas I-III i pracować na świetlicy. Jednak dyrektorzy szkół nie zgłaszają zapotrzebowania na zatrudnienie takich osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szkoły nie chcą zatrudniać asystentów nauczycieli

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Rzeczpospolita

4 cze 2014 7:53


Taka sytuacja jest w Kielcach, Lublinie, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Katowicach, czy też w Koninie - wylicza "Rzeczpospolita".

W części samorządów na zatrudnienie asystentów, na co pozwalają wchodzące dziś w życie zmiany w przepisach, po prostu nie ma pieniędzy.

Zmiana ustawy o systemie oświaty była dość nagła i samorządy nie zaplanowały w swoich budżetach wydatków na zatrudnienie asystentów - zauważa Marek Olszewski ze Związku Gmin Wiejskich. W tym roku zapewne wiele takich osób nie zacznie pracować - ocenia.

Być może w większych oddziałach będzie taka potrzeba, a być może w przyszłości asystenci będą częściej pracować w świetlicach - wskazuje Olszewski. Jak mówi, teraz jednak są tam zatrudnieni pedagodzy, których chroni Karta nauczyciela i nie można ich z dnia na dzień zastąpić tańszymi asystentami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.