Szef policyjnego BSW z Rzeszowa zatrzymany

0 0
Szef policyjnego BSW z Rzeszowa zatrzymany
Według Prokuratury Krajowej, zatrzymanie jest związane z badanym, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, wątkiem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu rzeszowskiego wydziału BSW (fot. shutterstock)

• Szef Biura Spraw Wewnętrznych rzeszowskiej policji został zatrzymany na polecenie prokuratury z Krakowa.
• Sprawa dotyczy korupcji w rzeszowskim Centralnym Biurze Śledczym Policji, a także handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu - podała Prokuratura Krajowa.

"Dziś na polecenie prokuratora z małopolskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie doszło do zatrzymania mł. insp. Ryszarda J., naczelnika wydziału w Rzeszowie Biura Spraw Wewnętrznych KGP" - głosi  komunikat Prokuratury Krajowej. Czynności zrealizowali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Krakowa.

Według Prokuratury Krajowej, zatrzymanie jest związane z badanym, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, wątkiem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu rzeszowskiego wydziału BSW, który był kierowany przez Ryszarda J. "Sprawa ta dotyczy korupcji w Zarządzie w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, a także handlu ludźmi i czerpaniu korzyści z nierządu" - podano.

Komunikat informuje, że niezwłocznie po doprowadzeniu zatrzymanego do prokuratury zostaną wykonane z nim czynności procesowe polegające na ogłoszeniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz przesłuchaniu. Po przeprowadzeniu tych wszystkich czynności zostanie podjęta decyzja w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych - podano.

"Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, do czasu zakończenia wszystkich czynności małopolski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji nie będzie udzielać żadnych dodatkowych informacji, w szczególności odnośnie zarzutów, jakie zostaną przedstawione mł. insp. Ryszardowi J." - dodano.

Czytaj też: CBA zatrzymało byłych kierowników miejskich przedsiębiorstw w Łomży

W kwietniu br. Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał postanowienie o odmowie tymczasowego aresztowania zawieszonego w czynnościach naczelnika zarządu rzeszowskiego CBŚP Krzysztofa B. Zażalenie na odmowę aresztu złożyła prokuratura. Zarówno uzasadnienie postanowienia sądu w sprawie odmowy aresztu, jak i zażalenie prokuratury objęte są klauzulą tajności.

Krzysztof B., naczelnik jednego z wydziałów zarządu CBŚP w Rzeszowie Daniel Ś. oraz trzej inni podejrzani zostali zatrzymani 27 lutego br. Według prokuratury postępowanie dotyczy korupcji i przestępstw związanych z prostytucją. Zdaniem mediów, sprawa dotyczy procederu sprowadzania prostytutek do jednego z hoteli i czerpania z tego korzyści oraz zaniechania przez CBŚP działania w tej sprawie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.