Szef policyjnego BSW z Rzeszowa zatrzymany

• Szef Biura Spraw Wewnętrznych rzeszowskiej policji został zatrzymany na polecenie prokuratury z Krakowa.
• Sprawa dotyczy korupcji w rzeszowskim Centralnym Biurze Śledczym Policji, a także handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu - podała Prokuratura Krajowa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Szef policyjnego BSW z Rzeszowa zatrzymany

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

11 paź 2016 21:21


"Dziś na polecenie prokuratora z małopolskiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie doszło do zatrzymania mł. insp. Ryszarda J., naczelnika wydziału w Rzeszowie Biura Spraw Wewnętrznych KGP" - głosi  komunikat Prokuratury Krajowej. Czynności zrealizowali funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Krakowa.

Według Prokuratury Krajowej, zatrzymanie jest związane z badanym, w ramach prowadzonego postępowania przygotowawczego, wątkiem dotyczącym nieprawidłowości w działaniu rzeszowskiego wydziału BSW, który był kierowany przez Ryszarda J. "Sprawa ta dotyczy korupcji w Zarządzie w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji, a także handlu ludźmi i czerpaniu korzyści z nierządu" - podano.

Komunikat informuje, że niezwłocznie po doprowadzeniu zatrzymanego do prokuratury zostaną wykonane z nim czynności procesowe polegające na ogłoszeniu postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz przesłuchaniu. Po przeprowadzeniu tych wszystkich czynności zostanie podjęta decyzja w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych - podano.

"Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania, do czasu zakończenia wszystkich czynności małopolski wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji nie będzie udzielać żadnych dodatkowych informacji, w szczególności odnośnie zarzutów, jakie zostaną przedstawione mł. insp. Ryszardowi J." - dodano.

Czytaj też: CBA zatrzymało byłych kierowników miejskich przedsiębiorstw w Łomży

W kwietniu br. Sąd Okręgowy w Krakowie utrzymał postanowienie o odmowie tymczasowego aresztowania zawieszonego w czynnościach naczelnika zarządu rzeszowskiego CBŚP Krzysztofa B. Zażalenie na odmowę aresztu złożyła prokuratura. Zarówno uzasadnienie postanowienia sądu w sprawie odmowy aresztu, jak i zażalenie prokuratury objęte są klauzulą tajności.

Krzysztof B., naczelnik jednego z wydziałów zarządu CBŚP w Rzeszowie Daniel Ś. oraz trzej inni podejrzani zostali zatrzymani 27 lutego br. Według prokuratury postępowanie dotyczy korupcji i przestępstw związanych z prostytucją. Zdaniem mediów, sprawa dotyczy procederu sprowadzania prostytutek do jednego z hoteli i czerpania z tego korzyści oraz zaniechania przez CBŚP działania w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.