Światowe Dni Młodzieży: Potrzeba więcej wolontariuszy. Rekrutacja przedłużona

• 755 osób chętnych, zgłosiło się by działać w wolontariacie Światowych Dni Młodzieży
• Rekrutacja wolontariuszy w stolicy została przedłużona do 17 maja.
• Poszukiwani są wolontariusze miejscy, którzy chcieliby się zaangażować w projekty związane z Warszawą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Światowe Dni Młodzieży: Potrzeba więcej wolontariuszy. Rekrutacja przedłużona

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

15 kwi 2016 14:27


Do tej pory zgłosiło się 755 osób chętnych, by działać w wolontariacie ŚDM. Potrzeba jeszcze ok. 300 osób. Żeby być wolontariuszem trzeba mieć 18 lat. Udział w wolontariacie podczas dni w diecezjach jest bezpłatny.

"Z jednej strony chcemy poinformować, że przedłużamy czas rejestracji i możliwości włączenia się w wolontariat, a z drugiej strony mówimy, że jest to ostatnia szansa, by być wolontariuszem w Warszawie podczas ŚDM" - powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II Norbert Szczepański. Wyjaśnił, że dynamika zgłoszeń jest coraz większa, miejsca zaangażowania znikają z godziny na godzinę.

Projekt wolontariatu realizowany jest wspólnie przez czterech partnerów: po stronie kościelnej są to archidiecezja warszawska oraz diecezja warszawsko-praska; po stronie samorządowej - Centrum Myśli Jana Pawła II i Centrum Komunikacji Społecznej stołecznego ratusza. Warszawa szuka więc wolontariuszy, którzy chcą się zaangażować w projekty kościelne, jak i w miejskie, by pracować w strefach kulturalnych czy przy akcjach społecznych.

Jak powiedziała Kukowska, przez ostatni miesiąc udało się zebrać ponad 500 wolontariuszy; liderem jest archidiecezja warszawska, do której zgłasza się najwięcej osób.

"Pracujemy od tygodni, więc odczuwamy już zmęczenie, ale po każdej rozmowie rekrutacyjnej dostajemy skrzydeł. Przychodzą do nas osoby niesamowite, nie tylko młode; osoby z dużym doświadczeniem, znające języki obce, wykształcone i takie, których na pierwszy rzut oka w ogóle nie posądziłabym, że chciałyby zostać wolontariuszem" - mówiła. Dodała, że dwa tygodnie temu zgłosiła się pani, która jako wolontariusz pracowała wiele miesięcy w Wietnamie.

"Przychodzą na rozmowy rekrutacyjne także osoby, które w wolontariacie debiutują i mają obawy, ale wiedzą, że ŚDM to jest świetne wydarzenie i trzeba w nim brać udział" - powiedziała Kukowska.

Dodała, że większość ochotników ma motywacje religijne, deklarują się jako osoby wierzące i praktykujące. Podkreśliła jednak, że kwestia religii nie jest tematem rozmowy rekrutacyjnej i koordynatorzy czekają także na wolontariuszy innych wyznań czy niewierzące - dla nich ciekawą propozycją może być zaangażowanie w wolontariat miejski.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.