Światowe Dni Młodzieży: Policjanci z ośmiu krajów przyjadą do Polski

0 0
Światowe Dni Młodzieży: Policjanci z ośmiu krajów przyjadą do Polski
Do Polski przyjadą policjanci m.in. z Włoch, Hiszpanii, z Węgier, Niemiec i Czech(fot.policja.gov.pl)

• Policjanci z ośmiu krajów przyjadą do Polski, by tu na miejscu wspomagać swoich pielgrzymów podczas ŚDM.
• Jak poinformował komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk chodzi o państwa, z których najwięcej osób zadeklarowało udział w tym wydarzeniu.

Szef policji sprecyzował, że będą to dwuosobowe zespoły. "Przy czym uspokajam - ci policjanci nie będą podejmować interwencji, nie będą mieli uprawnień policyjnych. Będą towarzyszyć polskim policjantom i ewentualnie ułatwiać kontakt pielgrzymów z policjantami. Będą występować w charakterze obserwatorów" - powiedział.

Wyjaśnił, że chodzi też o to, by pielgrzymi, którzy przyjeżdżają z różnych krajów "czuli się bezpieczniej i mieli świadomość, że na miejscu są też policjanci z ich krajów". Sprecyzował, że do Polski przyjadą funkcjonariusze m.in. z Włoch, Hiszpanii, z Węgier, Niemiec i Czech.

Komendant poinformował też, że w zabezpieczeniu Światowych Dni Młodzieży - szczególnie podczas spotkań pielgrzymów z papieżem - wezmą udział policyjni spottersi.

Czytaj też: Światowe Dni Młodzieży: Poszukiwani tłumacze języków obcych do pomocy policji

Ci policjanci na co dzień zajmują się środowiskami kibiców - utrzymują kontakty z klubem, kibicami i z osobami odpowiedzialnymi za zabezpieczenie imprez. Są swoistymi łącznikami pomiędzy kibicami i policją; w trakcie meczu pomagają fanom piłki i dbają o to, by nie dochodziło do incydentów.

"Wykorzystamy ich potencjał także podczas ŚDM, bo ci policjanci to często także policyjni negocjatorzy" - powiedział komendant.

Światowe Dni Młodzieży odbędą się w dniach od 26 do 31 lipca. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Spotka się m.in. z chorymi dziećmi i ich rodzinami w szpitalu w Krakowie-Prokocimiu. Przejedzie tramwajem z niepełnosprawną młodzieżą z ul. Franciszkańskiej na krakowskie Błonia, odwiedzi siostry prezentki, a w Campusie Misericordiae pobłogosławi dwa budynki, w których udzielana jest pomoc potrzebującym.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.