Straż Graniczna w Lubelskiem pracuje na zużytym sprzęcie

0 0
Straż Graniczna w Lubelskiem pracuje na zużytym sprzęcie
Fot. strazgraniczna.pl

Sprzęt kontrolny na granicy w województwie lubelskim jest zużyty. W najbliższych latach może stać się trwale niezdatny do użytku.

Kontrola NIK dotyczyła organizacji i finansowania 10 przejść granicznych - z Ukrainą i Białorusią - na terenie województwa lubelskiego.

"Wnioski z tej kontroli zostały w całości zaakceptowane przez administrację rządową i będą wdrażane w funkcjonowaniu Straży Granicznej na teranie całego kraju" - powiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski na konferencji prasowej w Lublinie.

Czytaj też: Z jakiej broni strzela polski policjant?

Kontrola wykazała, że sprzęt kontrolny na granicy jest już w znaczącym stopniu zużyty, np. urządzenia RTG do prześwietlania pojazdów i bagażu są już zużyte niemal w 100 procentach i w najbliższych latach mogą stać się trwale niezdatne do użytku.

Według NIK konieczne jest zwiększenie puli środków na zakup nowych urządzeń, a służby graniczne powinny samodzielnie dokonywać jego zakupów, bez obowiązkowego angażowania w ten procedury wojewodów. Ma to skrócić czas tych zakupów, a wydatkowanie środków bez pośredników będzie bardziej efektywne, ponieważ - jak podkreślił Kwiatkowski - służby te same lepiej widzą, czego potrzebują i jak szybko.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.