Straż Graniczna w Lubelskiem pracuje na zużytym sprzęcie

Sprzęt kontrolny na granicy w województwie lubelskim jest zużyty. W najbliższych latach może stać się trwale niezdatny do użytku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Straż Graniczna w Lubelskiem pracuje na zużytym sprzęcie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 mar 2015 13:32


Kontrola NIK dotyczyła organizacji i finansowania 10 przejść granicznych - z Ukrainą i Białorusią - na terenie województwa lubelskiego.

"Wnioski z tej kontroli zostały w całości zaakceptowane przez administrację rządową i będą wdrażane w funkcjonowaniu Straży Granicznej na teranie całego kraju" - powiedział prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski na konferencji prasowej w Lublinie.

Czytaj też: Z jakiej broni strzela polski policjant?

Kontrola wykazała, że sprzęt kontrolny na granicy jest już w znaczącym stopniu zużyty, np. urządzenia RTG do prześwietlania pojazdów i bagażu są już zużyte niemal w 100 procentach i w najbliższych latach mogą stać się trwale niezdatne do użytku.

Według NIK konieczne jest zwiększenie puli środków na zakup nowych urządzeń, a służby graniczne powinny samodzielnie dokonywać jego zakupów, bez obowiązkowego angażowania w ten procedury wojewodów. Ma to skrócić czas tych zakupów, a wydatkowanie środków bez pośredników będzie bardziej efektywne, ponieważ - jak podkreślił Kwiatkowski - służby te same lepiej widzą, czego potrzebują i jak szybko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.