Stracił pracę za wolność słowa?

0 0
Stracił pracę za wolność słowa?

Dyrektor Teatru Nowego w Łodzi zwolnił z pracy aktora Marka Cichuckiego, który ze sceny określił tekst kontrowersyjnej sztuki "Golgota Picnic" mianem bełkotu.

Publiczne odczytanie sztuki Rodriga Garcii miało być artystycznym manifestem Teatru Nowego przeciwko zdjęciu w czerwcu br. spektaklu z repertuaru Malta Festivalu w Poznaniu. Nieoczekiwanie Cichucki oświadczył ze sceny, że tekst jest bełkotem, poprosił widzów, aby przeczytali go w spokoju w domu, położył na scenie i wyszedł - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Aktor twierdzi, że zgłaszają się już do niego prawnicy, którzy chcą walczyć w sądzie w jego obronie. 14 tys. osób podpisało petycję, w której sprzeciwiają się decyzji dyrektora.

Tymczasem dyrektor placówki Zdzisław Jaskuła twierdzi, że powód zwolnienia jest związany z czysto dyscyplinarnymi kwestiami, bo Cichucki to aktor niesubordynowany. Nie przychodzi na próby, spóźnia się, za co był już karany i upominany. - Cichucki sam porzucił swoją pracę, a nadawanie temu innych aspektów jest nadużyciem, oświadczył Jaskuła w rozmowie z "GPC".

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.