Stażyści w administracji rządowej? Rzadkie przypadki

0 0
Stażyści w administracji rządowej? Rzadkie przypadki

Administracja rządowa powinna brać przykład z samorządów - te nie mają problemów z przyjmowaniem młodych na staż. Tylko w ubiegłym roku stołeczny ratusz przyjął na staż ponad 200 osób, a Ministerstwo Finansów - dwie.

Jak wynika z sondy przeprowadzonej przez "Dziennik Gazetę Prawną", szefowie jednostek administracji rządowej nie są zainteresowani aktywizowaniem młodych. W resorcie sprawiedliwości przyjęto w ubiegłym roku na staż tylko sześć osób, w resorcie administracji i cyfryzacji pracowało 15 stażystów, w Ministerstwie Edukacji Narodowej 17, a w Ministerstwie Zdrowia nie przyjęto ani jednego stażysty - podaje "DGP".

Tymczasem samorządy nie szczędzą miejsc pracy dla młodych. W ubiegłym roku stołeczny ratusz przyjął na staż ponad 200 osób. Tylu stażystów mogło również zdobyć doświadczenie zawodowe w urzędach miasta we Wrocławiu i w Łodzi.

Jak tłumaczy na łamach dziennika Maria Hiż z Ministerstwa Finansów, resort chętnie przyjąłby bezrobotnych absolwentów, ale publiczne pośredniaki wolą kierować ich do prywatnych firm, a nie instytucji państwowych.

- Jestem zaskoczony taką argumentacją. Przepisy zezwalają na podpisanie umowy w tej sprawie z dowolnym podmiotem, jeśli tylko złożony przez niego wniosek jest poprawny merytorycznie. Żaden urząd pracy nie robi przeszkód w aktywizowaniu bezrobotnych - wyjaśnia w dzienniku Jerzy Stupnicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.