Stanowisko pełnomocnika rządu ds. energetyki jądrowej do likwidacji

Rząd przygotowuje się likwidacji stanowiska pełnomocnika rządu ds. energetyki jądrowej. Ministerstwo Energii w komunikacie przesłanym wnp.pl zapewnia, że nie będzie to miało implikacji dla programu polskiej energetyki jądrowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Stanowisko pełnomocnika rządu ds. energetyki jądrowej do likwidacji

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 lut 2016 19:17


- W związku z wydzieleniem działu administracji rządowej - energia - oraz stworzeniem nowego ministerstwa, w którego kompetencjach będzie się on znajdował, następuje stopniowe przemodelowanie i racjonalizacja struktury urzędowej w tym zakresie. W związku z tym, że już wcześniej zadania Pełnomocnika Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej były realizowane przez właściwego podsekretarza stanu w resorcie, stanowisko to nie zostało odtworzone w nowej strukturze. Nie ma to implikacji dla Programu polskiej energetyki jądrowej - napisano w oświadczeniu, jakie wnp.pl otrzymało z biura prasowego Ministerstwa Energii.

Krzysztof Tchórzewski, minister energii podczas styczniowego Forum Zmieniamy Polski Przemysł zapewniał, że Polski Program Energetyki Jądrowej (PPEJ) będzie kontynuowany, a w Polsce mamy duży potencjał gospodarczy i naukowy, jaki w programie jądrowym może być wykorzystany.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.