Specjalista od ochrony danych osobowych pilnie poszukiwany

0 0
Specjalista od ochrony danych osobowych pilnie poszukiwany
W dobie rozwoju nowoczesnych technologii wiedza, jak skutecznie chronić dane osobowe nabiera szczególnego znaczenia (fot.pixabay.com)

- Firmy i instytucje chcą zatrudniać specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo danych osobowych - mówi dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Coraz więcej podmiotów zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie mogą się wiązać z niewłaściwym zabezpieczeniem danych osobowych - ocenia dr Edyta Bielak-Jomaa. Dlatego, jak mówi, zwiększa się zapotrzebowanie na edukację w tym zakresie.

"W dobie rozwoju nowoczesnych technologii wiedza, jak skutecznie chronić dane osobowe nabiera szczególnego znaczenia. Jest ona niezbędna zarówno każdemu z nas, jak i administratorom odpowiedzialnym za zgodne z prawem przetwarzanie danych" - uważa Bielak-Jomaa.

GIODO realizuje więc - jak podkreśla - kampanie edukacyjne skierowane do różnych odbiorców - instytucji publicznych, organizacji spoza administracji rządowej i samorządowej, podmiotów z sektora biznesu, stowarzyszeń i fundacji, a także szkół i uczelni wyższych.

GIODO i PAN będą współpracować

W ostatnich dniach GIODO podpisała po raz pierwszy umowę o współpracy z instytutem naukowym - Instytutem Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

"Firmy i instytucje chcą zatrudniać specjalistów, którzy zadbają o bezpieczeństwo danych osobowych. W czasach szybkiego postępu technologicznego, stosowania coraz bardziej wyrafinowanych sposobów wyłudzania czy wykradania danych jest to szczególnie istotne" - oceniła Bielak-Jomaa.

Dane to wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby. Ich przetwarzanie obejmuje wiele działań: zbieranie, utrwalania, przechowywanie, udostępnianie, zmienianie czy usuwanie, zarówno manualne, jak i przy użyciu sprzętu. Przykłady przetwarzania danych to np. wykonywanie czynności administracyjnych, dokumentowanie i rozliczanie usług oraz monitoring miejsc prywatnych i publicznych. Bezpieczne przetwarzanie musi gwarantować poufność, integralność i dostępność informacji.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • To prawda! Każda firma i instytucja powinna poważnie traktować ochronę danych osobowych, jednak często dopóki coś się nie wydarzy szefowie udają, że problem ich nie dotyczy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.