Schetyna: służba zagraniczna to praca trudna i żmudna, ale dla Polski

- Działanie w służbie zagranicznej to praca dla Polski, dla naszej wspólnoty, celem jest dobrze reprezentować naszą ojczyznę - mówił szef polskiej dyplomacji, Grzegorz Schetyna podczas uroczystości z okazji Dnia Służby Zagranicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Schetyna: służba zagraniczna to praca trudna i żmudna, ale dla Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 lis 2014 17:25


- Jesteśmy w służbie zagranicznej, jesteśmy z tego dumni, reprezentujemy nasz kraj wszędzie tam, gdzie możemy. 4,5 tysiąca ludzi dyplomacji tu w Polsce, 150 osób za granicami, ale wszędzie żyjemy jedną najważniejszą sprawą - dobrze reprezentować naszą ojczyznę - Polskę - powiedział Schetyna.

Czytaj też: 3 tys. zł dla szeregowego, 15 tys. zł dla generała. Oto zarobki polskich wojskowych

Podkreślił, że tegoroczny Dzień Służby Zagranicznej jest szczególny, gdyż w tym roku obchodzimy 25-lecie polskiej transformacji, 15-lecie członkostwa w NATO i 10-lecie - w UE.

Schetyna wskazywał, że działalność w służbie zagranicznej to praca dla Polski, dla wspólnoty. Zwrócił uwagę, że jest to także praca konsularna i ludzi "często drugiego szeregu". Jak mówił, są to bardzo ważne osoby, mające trudną, niekiedy żmudną pracę. - Pamiętamy o nich i to także jest ich święto - powiedział.

Czytaj też: Szykują się podwyżki dla polskich dyplomatów

Szef MSZ z okazji Dnia Służby Zagranicznej w uznaniu zasług w umacnianiu wizerunku i pozycji Polski na arenie międzynarodowej nadał m.in. odznaki honorowe Bene Merito. (PAP)

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.