Rzecznik prezydenta: Decyzje ws. nowego szefa kancelarii w najbliższych dniach

Do 12 czerwca szefową Kancelarii Prezydenta jest Małgorzata Sadurska; decyzja w sprawie nowego szefa Kancelarii będzie w najbliższych dniach - powiedział rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Rzecznik prezydenta: Decyzje ws. nowego szefa kancelarii w najbliższych dniach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

8 cze 2017 16:27


Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej prezydenckiej kancelarii z dniem 12 czerwca. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk poinformował, że jest ona kandydatką do zarządu PZU.

Łapiński pytany przez dziennikarzy o następcę Sadurskiej w KPRP odpowiedział, że "decyzja będzie w najbliższych dniach". "W tej chwili jest wiceszef Kancelarii pan Paweł Mucha, w najbliższych dniach dowiecie się państwo, kto będzie nowym szefem Kancelarii" - dodał.

Pytany, czy będzie to ktoś z Sejmu (sam Łapiński, zanim został rzecznikiem prezydenta, był posłem PiS - red), czy ktoś z Kancelarii odpowiedział, że na informację w tej sprawie trzeba będzie poczekać, ale - jak dodał - sądzi, że "na tę chwilę limit transferów z Sejmu do Kancelarii jest wyczerpany".

Łapiński powiedział, że do 12 czerwca Kancelaria ma szefową, w poniedziałek następuje przyjęcie rezygnacji Sadurskiej i są dwie możliwości. "Albo wtedy państwo poznacie nowego szefa lub szefową, albo przez jakiś czas będzie tę funkcję jako p.o. pełnił wiceszef Kancelarii" - mówił rzecznik prezydenta. "Ale spokojnie, nie spodziewamy się, żeby był jakiś wakat" - dodał Łapiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.