Rząd będzie szkolił urzędników z... języka polskiego

0 0
Rząd będzie szkolił urzędników z... języka polskiego

Kancelaria Premiera uważa, że urzędnicy nie potrafią pisać w języku ojczystym i organizuje dla nich szkolenia - informuje "Rzeczpospolita".

Komunikację swoich pracowników ze społeczeństwem chce teraz poprawić rząd. Kancelaria Premiera szuka wykonawcy dla szkolenia "Poprawne językowo redagowanie pism urzędowych". Ma w nim wziąć udział 256 pracowników rządu i urzędów wojewódzkich.

Warsztaty mają się odbyć w drugiej połowie roku. Urzędnicy będą się uczyć m.in. "poprawności językowej" oraz "precyzyjności, zwięzłości, elastyczności i komunikatywności".

KPRM nie podaje wartości zamówienia, tłumacząc, że dopiero trwa rozpoznanie rynku usług szkoleniowych. Jednak z planu szkoleń centralnych w służbie cywilnej na 2014 r. wynika, że na ten cel ma iść ok. 110 tys. zł.

"Urzędnicy często uważają, że znakiem ich kompetencji jest umiejętność stosowania trudnej terminologii" - mówi wiceprzewodniczący Rada Języka Polskiego prof. Jerzy Bralczyk. "Chcą w ten sposób wykazać swoją wyższość nad petentem" - dodaje filolog prof. Halina Zgółkowa.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.