PSL: Minister Krzysztof Jurgiel oszukał rolników

Rolnicy uwierzyli, że wszystkie problemy towarzyszące pracy na roli zostaną rozwiązane. Uwierzyli i zostali oszukani - pisze PSL. Klub złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PSL: Minister Krzysztof Jurgiel oszukał rolników

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 wrz 2017 10:22


• Klub PSL złożył wniosek o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

• Według ludowców, prowadzi on szkodliwą politykę na polskiej wsi, która ukazuje jego bezczynność, bezradność i beznadziejność.

• Jurgiel jest fundamentalnym przykładem nominacji osoby bez wymaganych kompetencji, planu działania i odpowiedniego przygotowania - pisze PSL w uzasadnieniu wniosku.

Rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak poinformował, że pod wnioskiem zebrano 120 podpisów przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych, w tym - jak dodał - posłów Kukiz'15.

Rzeczniczka prasowa PiS Beata Mazurek powiedziała, że składanie takich wniosków jest to prawo opozycji. "Kolejny prezent od PSL, dzięki któremu minister Jurgiel będzie mógł powiedzieć, jak wiele rząd Prawa i Sprawiedliwości robi dla polskich rolników" - zauważyła.

W ocenie PSL Jurgiel jest "fundamentalnym przykładem nominacji osoby bez wymaganych kompetencji, planu działania i odpowiedniego przygotowania", prowadzi "szkodliwą" politykę na polskiej wsi, ukazującą jego "bezczynność, bezradność i beznadziejność".

Czytaj tez: Wniosek ws. wotum nieufności wycofany. Premier podziękowała PSL

"Rolnicy uwierzyli, że wszystkie problemy towarzyszące pracy na roli zostaną rozwiązane. Uwierzyli, że dopłaty będą dwukrotnie wyższe, uwierzyli, że ich uprawy będą ubezpieczone od zjawisk meteorologicznych, uwierzyli, że system emerytalny będzie obowiązywał na dotychczasowych zasadach a wiek emerytalny będzie wynosił 55 i 60 lat. Uwierzyli i zostali oszukani" - napisali ludowcy w uzasadnieniu swojego wniosku.

PSL zarzuca też ministrowi rolnictwa "upadek państwowych Agencji Płatniczych", "powoływanie osób na kierownicze stanowiska bez merytorycznego przygotowania oraz brak odpowiedzialności za państwo, za polskie rolnictwa, za polskiego obywatela".

Stefaniak wskazał, że celem złożenia wniosku jest m.in. rozpoczęcie debaty na temat problemów, jakie dotykają rolnictwo. "A jak widać jest ich dużo" - zaznaczył. "Jeśli nawet PiS odrzuci ten wniosek, to może uda się chociaż obudzić pana ministra, który wysłucha tych wszystkich spraw i bolączek i może po prostu zacznie działać" - dodał.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.