Prokuratorzy i sędziowie: Minister sprawiedliwości chce oczyścić środowisk prokuratorskie i sędziowskie

0 0
Prokuratorzy i sędziowie: Minister sprawiedliwości chce oczyścić środowisk prokuratorskie i sędziowskie
- Jeżeli ktoś trafia do sądu, to musi być pewny, że trafia na obiektywnego, bezinteresownego sędziego, na którego nie można wpłynąć przez łapówkę - ocenił Ziobro (Zbigniew Ziobro, fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

• Minister sprawiedliwości postuluje bezwzględne kary więzienia i wydalanie z zawodu prawników, prokuratorów i sędziów za łapówkarstwo.
• To kolejne inicjatywy Zbigniewa Ziobro, który latem przedstawił już szereg pomysłów na reformę wymiaru sprawiedliwości.

Minister sprawiedliwości a także prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że dokona oczyszczenia środowisk prawniczych. Wymienił sędziów i prokuratorów, a całej operacji ma przyświecać eliminacja z tych ważnych zawodów zaufania publicznego osób skorumpowanych.

- Funkcjonariusze państwowi, którzy pełnią szczególną rolę i stoją na straży praworządności i uczciwości - od nich można i należy wymagać więcej niż od przeciętnego obywatela - mówił Ziobro w środę rano na antenie Polskiego Radia. - W przypadku dopuszczenia się przez te osoby obciążającego czynu, jakim jest korupcja, trzeba zastosować ostrzejsze kary.

Czytaj też: Trzeba poprawić warunki pracy sędziów

Tutaj polityk, który znany jest ze swoich poglądów promujących wyższe kary, po raz kolejny dał dowód swojego oddania rej idei. Ziobro chce dla prokuratorów i sędziów, którzy dopuścili się korupcji minimum trzech lat, bezwzględnego więzienia.

- Jeżeli ktoś trafia do sądu, to musi być pewny, że trafia na obiektywnego, bezinteresownego sędziego, na którego nie można wpłynąć przez łapówkę - oceniał Ziobro. Po czym podkreślił, że takie osoby nie mogą liczyć na dalszą karierę w zawodach prawniczych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.