Prokuratorzy i sędziowie: Minister sprawiedliwości chce oczyścić środowisk prokuratorskie i sędziowskie

• Minister sprawiedliwości postuluje bezwzględne kary więzienia i wydalanie z zawodu prawników, prokuratorów i sędziów za łapówkarstwo.
• To kolejne inicjatywy Zbigniewa Ziobro, który latem przedstawił już szereg pomysłów na reformę wymiaru sprawiedliwości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prokuratorzy i sędziowie: Minister sprawiedliwości chce oczyścić środowisk prokuratorskie i sędziowskie

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (GP)/AT

13 lip 2016 14:55


Minister sprawiedliwości a także prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że dokona oczyszczenia środowisk prawniczych. Wymienił sędziów i prokuratorów, a całej operacji ma przyświecać eliminacja z tych ważnych zawodów zaufania publicznego osób skorumpowanych.

- Funkcjonariusze państwowi, którzy pełnią szczególną rolę i stoją na straży praworządności i uczciwości - od nich można i należy wymagać więcej niż od przeciętnego obywatela - mówił Ziobro w środę rano na antenie Polskiego Radia. - W przypadku dopuszczenia się przez te osoby obciążającego czynu, jakim jest korupcja, trzeba zastosować ostrzejsze kary.

Czytaj też: Trzeba poprawić warunki pracy sędziów

Tutaj polityk, który znany jest ze swoich poglądów promujących wyższe kary, po raz kolejny dał dowód swojego oddania rej idei. Ziobro chce dla prokuratorów i sędziów, którzy dopuścili się korupcji minimum trzech lat, bezwzględnego więzienia.

- Jeżeli ktoś trafia do sądu, to musi być pewny, że trafia na obiektywnego, bezinteresownego sędziego, na którego nie można wpłynąć przez łapówkę - oceniał Ziobro. Po czym podkreślił, że takie osoby nie mogą liczyć na dalszą karierę w zawodach prawniczych.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.