Pracownicy socjalni otrzymali nagrody od minister Rafalskiej

0 0
Pracownicy socjalni otrzymali nagrody od minister Rafalskiej
- Chcemy pokazać, że dla państwa i dla nowego rządu rodzina jest najważniejsza - powiedziała Elżbieta Rafalska. /Fot. mat. pras.

Pracownikom socjalnym - z okazji ich święta -  przyznane zostały nagrody i wyróżnienia za wybitne, nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Nagrody wręczyła 23 listopada minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, obchodzonego 21 listopada, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przyznał 13 nagród pieniężnych, w tym 7 nagród  indywidualnych i 6 nagród zespołowych oraz 16 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych, w tym 5 listów gratulacyjnych indywidualnych i 11 listów gratulacyjnych zespołowych.

- Ministerstwo ma nową nazwę – powiedziała minister Elżbieta Rafalska, podczas uroczystości wręczenia nagród – to zmiana nie tylko nazwy, ale też polityki. Chcemy pokazać, że dla państwa i dla nowego rządu rodzina jest najważniejsza. Rodziny mogą liczyć na wsparcie, czego dowodem jest ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, zawierająca program 500+. Wierzę, że ta ustawa nie tylko zmieni sytuację polskich rodzin, ale również korzystnie wpłynie na funkcjonowanie pomocy społecznej.

Minister Rafalska podziękowała wszystkim pracownikom socjalnym za ich trudną i odpowiedzialną, choć często niedocenianą pracę. Złożyła też gratulacje laureatom. 

– W tej profesji nie można, mimo profesjonalizmu, zrezygnować z emocji – zauważyła minister Rafalska. – Dlatego często grozi wypalenie zawodowe. Życzę wszystkim, by poczucia bezradności było jak najmniej. 

- Chciałabym, aby strategie rozwiązywania problemów społecznych żyły, nie były jedynie  zapisem w dokumencie – dodała minister. – Zapobieganie problemom, zanim rodzina znajdzie się w kłopotach, opłaca się wszystkim. Liczę na dobrą współpracę z samorządami.

Wykład Inauguracyjny „Zawód czy powołanie”  wygłosiła Joanna Staręga-Piasek, zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Służb Społecznych w Warszawie. 

– Dobra praca socjalna to właściwe połączenie profesji i misji – stwierdziła. – Składa się na nie zarówno wiedza i umiejętności, jak i niezbędna w tym zawodzie empatia.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych, Rady Pomocy Społecznej i pracownicy ośrodków pomocy społecznej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.