Pracownicy socjalni otrzymali nagrody od minister Rafalskiej

Pracownikom socjalnym - z okazji ich święta -  przyznane zostały nagrody i wyróżnienia za wybitne, nowatorskie rozwiązania w pomocy społecznej. Nagrody wręczyła 23 listopada minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pracownicy socjalni otrzymali nagrody od minister Rafalskiej

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

23 lis 2015 17:42


Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, obchodzonego 21 listopada, minister rodziny, pracy i polityki społecznej przyznał 13 nagród pieniężnych, w tym 7 nagród  indywidualnych i 6 nagród zespołowych oraz 16 wyróżnień w formie listów gratulacyjnych, w tym 5 listów gratulacyjnych indywidualnych i 11 listów gratulacyjnych zespołowych.

- Ministerstwo ma nową nazwę – powiedziała minister Elżbieta Rafalska, podczas uroczystości wręczenia nagród – to zmiana nie tylko nazwy, ale też polityki. Chcemy pokazać, że dla państwa i dla nowego rządu rodzina jest najważniejsza. Rodziny mogą liczyć na wsparcie, czego dowodem jest ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, zawierająca program 500+. Wierzę, że ta ustawa nie tylko zmieni sytuację polskich rodzin, ale również korzystnie wpłynie na funkcjonowanie pomocy społecznej.

Minister Rafalska podziękowała wszystkim pracownikom socjalnym za ich trudną i odpowiedzialną, choć często niedocenianą pracę. Złożyła też gratulacje laureatom. 

– W tej profesji nie można, mimo profesjonalizmu, zrezygnować z emocji – zauważyła minister Rafalska. – Dlatego często grozi wypalenie zawodowe. Życzę wszystkim, by poczucia bezradności było jak najmniej. 

- Chciałabym, aby strategie rozwiązywania problemów społecznych żyły, nie były jedynie  zapisem w dokumencie – dodała minister. – Zapobieganie problemom, zanim rodzina znajdzie się w kłopotach, opłaca się wszystkim. Liczę na dobrą współpracę z samorządami.

Wykład Inauguracyjny „Zawód czy powołanie”  wygłosiła Joanna Staręga-Piasek, zastępca dyrektora Instytutu Rozwoju Służb Społecznych w Warszawie. 

– Dobra praca socjalna to właściwe połączenie profesji i misji – stwierdziła. – Składa się na nie zarówno wiedza i umiejętności, jak i niezbędna w tym zawodzie empatia.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, organizacji pozarządowych, Rady Pomocy Społecznej i pracownicy ośrodków pomocy społecznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.