Praca w sądzie, Miller: Sędziowie działają opieszale i niesprawiedliwie

0 0
Praca w sądzie, Miller: Sędziowie działają opieszale i niesprawiedliwie
Leszek Millera skrytykował sędziów(fot.: Lukas Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

• Były premier Leszek Miller przypomina, że nadal istnieje wiele problemów w polskich sądach. Między innymi opieszałość i niesprawiedliwość.
• Polityk skrytykował Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich, obradujący 3 września, za skupienie się na atakowaniu obozu władzy, a nie rozwiązywanie problemów polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Leszek Miller w "Rzeczpospolitej" wyjaśniał jego spojrzenie na sytuację polskich sądów. Ten temat wrócił do polskiej debaty publicznej wraz z nadzwyczajnym kongresem sędziów. Ten zabierał stanowisko w Warszawie wobec działań i planów PiS skierowanych wobec środowiska.

- Niedawno jeszcze byłem posłem i jak sobie przypominam interwencje w moim biurze poselskim, to w 60 procentach były to prośby o pomoc dotyczące sądu - mówił Miller. - Ludzie uważali, że sądy działają opieszale, niesprawiedliwie - relacjonował polityk SLD.

Miller wytykał sądom m.in. wyroki w sprawach reprywatyzacyjnych. Ten temat na przełomie sierpnia i września przypomniała afera w Warszawie. W ocenie polityka SLD sądy istotnie są uwrażliwione na działania różnych grup interesu, w skład których często wchodzą sami sędziowie.

Polityk SLD skrytykował sędziów zebranych w Warszawie, za zajmowanie się sprawami władzy, gdy powinni poświęcić czas na "refleksję nad działaniem sądów."

Cały artykuł czytaj tutaj.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.