www.farmer.pl

Praca w państwowych firmach tylko po znajomości?

0 0
Praca w państwowych firmach tylko po znajomości?

Czy agencje rolnicze zatrudniają działaczy PSL? Tak stwierdził w Sejmie poseł Artur Dębski. Z kolei poseł Marzena Wróbel zaobserwowała, że więcej pieniędzy otrzymują gminy, w których władzę mają przedstawiciele rządzącej koalicji.

Na ostatnim posiedzeniu Sejmu została rozpatrzona informacja w sprawie nadzoru ministra skarbu państwa nad polityką kadrową w spółkach Skarbu Państwa, o której przedstawienie wnosił Klub Poselski Twój Ruch.

- Odpowiedź pana ministra w ogóle nie usatysfakcjonowała klubu Twój Ruch, którego jestem przedstawicielem - stwierdził poseł Artur Dębski po wysłuchaniu informacji wiceministra skarbu państwa Zdzisława Gawlika. - Będziemy domagać się tego, o czym mówiłem, panie ministrze: wymienienia wszystkich działaczy partii politycznych, którzy zasiadają w zarządach bądź są pracownikami spółek Skarbu Państwa. Oczywiście spółki Skarbu Państwa to nie wszystko. Spółki miejskie oraz przede wszystkim agencje rolnicze są również miejscem zatrudniania działaczy politycznych. Pan Stefaniuk z PSL strasznie się oburzył i poprosił o wykaz tychże pracowników spółek Skarbu Państwa. No, może w spółkach Skarbu Państwa zasiada niezbyt wielu działaczy z PSL, natomiast w agencjach rolniczych chyba wszyscy, tak mi się wydaje, na różnych stanowiskach.

Poseł Marzena Wróbel wskazała na inna podobną nieprawidłowość:

- Nowe zasady prowadzenia polityki regionalnej wyglądają w ten oto sposób, że najwięcej pieniędzy dostają te gminy i te miasta, w których rządzi koalicja obecnie rządząca w kraju, czyli Platforma i PSL, a gdzieś na szarym końcu znajdują się te gminy, w których obecna koalicja ma stosunkowo niewiele do powiedzenia, bo tam przegrała wybory.

- Panie pośle, jeśli chodzi o oczekiwanie dzisiaj, jutro czy kiedykolwiek, że minister skarbu państwa przedstawi panu listę wszystkich działaczy, osób, które są członkami partii politycznych, pracujących w spółkach Skarbu Państwa, to mam problem i prośbę do pana, żeby pan wskazał podstawę prawną, która pozwoli pytać któregokolwiek z obywateli naszego państwa, jakie poglądy reprezentuje i do jakiej partii przynależy - stwierdził w odpowiedzi wiceminister Gawlik. - Oczekuje pan tego od ministra skarbu państwa, a równocześnie mówimy o profesjonalizmie nadzoru właścicielskiego. Jest pewien system przyjęty w naszym prawie, myślę, że wszyscy powinniśmy tego przestrzegać.

Jak wynika jednak z dalszej części odpowiedzi wiceministra, ma on wątpliwości co do jakości prawa: wiceminister w kontekście tego, że „najlepszą metodą, żeby zlikwidować te wszystkie przyczyny i powody, dla których Wysoka Izba zajmuje się tego typu problemem, jest prywatyzacja", stwierdził:

- Gdyby nie było państwa w gospodarce, to pewnie ta dyskusja nie miałaby miejsca, zyskalibyście państwo dwie cenne godziny pracy, żeby poprawić jakość stanowionego w Polsce prawa. Jednym z powodów tego, o czym mówimy, jest pewnie również to, że prawo nie jest na tyle doskonałe, żeby można było wyeliminować wszystkie zdarzenia i zjawiska, o których mówimy. Aczkolwiek nie wiem, czy jesteśmy w stanie taki projekt zbudować.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.