Praca w ONZ. Jak wygląda egzamin i rekrutacja?

4 grudnia br. odbył się egzamin pisemny Organizacji Narodów Zjednoczonych "Young Professionals Programme" dla młodych absolwentów szkół wyższych. Od 2011 r. egzamin jest przeprowadzany także w Polsce, przy współudziale Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca w ONZ. Jak wygląda egzamin i rekrutacja?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 gru 2014 9:08


Egzamin zorganizowany został dla obywateli 54 państw, w tym Polaków, i odbył się równolegle w 44 centrach egzaminacyjnych na świecie. W siedzibie Krajowej Szkoły Administracji Państwowej w Warszawie do egzaminu podeszło 72 kandydatów. Znaleźli się wśród nich zarówno Polacy, jak i kandydaci z Białorusi, Nowej Zelandii, Wietnamu, Rosji i Słowacji.

Czytaj też: Dlaczego tak mało Polaków w instytucjach międzynarodowych? Mamy problem z angielskim?

Aplikujący do programu starają się o przyjęcie do pracy w jednym z biur sekretariatu ONZ na świecie oraz misjach pokojowych. Kandydaci do egzaminu YPP muszą posiadać minimum dyplom licencjata (lub równoważny), biegle posługiwać się językiem angielskim lub francuskim, być obywatelami państwa mającego prawo do udziału w danej edycji konkursu. Nie mogą też przekraczać wieku 32 lat.

Czytaj też: Zagranicą można zarobić nawet sześć razy więcej niż w Polsce. Gdzie?

Tegoroczny egzamin pisemny składał się z dwóch części: specjalistycznego testu wiedzy z zakresu wybranego przez kandydata oraz części ogólnej, wspólnej dla wszystkich egzaminowanych, czyli sprawdzianu wiedzy z zakresu spraw międzynarodowych oraz umiejętności redagowania tekstów w języku angielskim lub francuskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.