Praca posłów według nowych zasad

Marszałek Marek Kuchciński z PiS proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Praca posłów według nowych zasad

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 lis 2017 6:23


Marszałek planuje rewolucję w trybie prac izby. Chce, by ministrowie nie przemawiali już do pustych ław - informuje "Rzeczpospolita".

Obecnie Sejm zbiera się najczęściej na trzy dni co dwa tygodnie. W tym czasie odbywają się posiedzenia komisji. Przykładowo podczas ubiegłotygodniowego posiedzenia było ich ponad 50. Za kilka miesięcy ma się to skończyć. Marszałek Marek Kuchciński z PiS proponuje, by posłowie pracowali w cyklu trzytygodniowym. Jeden tydzień poświęcony byłby obradom plenarnym, drugi komisjom, a trzeci pracy posłów w terenie - czytamy w artykule "Rz".

Informacje "Rzeczpospolitej" o planach marszałka potwierdza Centrum Informacyjne Sejmu: "Ostatnie dwa lata bardzo intensywnej pracy Sejmu mogą stanowić podstawę do propozycji i rozmowy na temat zmian w trybie prac Izby. Marszałek Sejmu, jako osoba je nadzorująca i koordynująca, jest w pełni świadomy zarówno zalet, jak i wad aktualnie obowiązującego harmonogramu".

Politycy opozycji mówią, że Kuchciński tę propozycję przedstawił już podczas posiedzenia Konwentu Seniorów, które omawiało kalendarz posiedzeń na 2018 roku. "Marszałek argumentował, że obecny system powoduje absencję zarówno na komisjach, jak i w sali plenarnej" tłumaczy szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Stach Głąbiński 2017-11-14 12:58:43

Nie można zmuszać nikogo do wysłuchiwania tego, co uważa on za brednie. Wskazane też jest transmitowanie obrad, zarówno plenarnych jak i komisyjnych, w sieci udostępnianej przez indywidualne urządzenia odbiorcze. Wymaganie obecności na sali ibrad ma sens jedynie w odniesieniu do głosowań pod warunkiem jednak, że zostanie utworzony taki sposób zawiadamiania o głosowaniach, który zapewni realną możliwość przybycia na salę wszystkim posłom obecnym na terenie sejmu, w każdym pomieszczeniu.

Bolek 2017-11-14 07:39:24

POSEŁ ZA NIEOBECNOŚĆ W SEJMIE POWINIEN BYĆ KARANY WYSOKĄ KARĄ FINANSOWĄ.TO JEDYNA METODA ABY ZMUSIĆ TYCH NIEROBÓW DO JAKIEJKOLWIEK AKTYWNOŚCI.