Powstanie departament ds. cyberprzestrzeni. Szefem Paweł Szefernaker

Powołam departament, ekspertów ds. analizy i monitorowania cyberprzestrzeni. Jego szefem będzie minister Paweł Szefernaker - powiedziała premier Beata Szydło w Krakowie podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa Cybersec.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powstanie departament ds. cyberprzestrzeni. Szefem Paweł Szefernaker

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

9 paź 2017 12:19


• Niebezpieczeństwo staje się znaczącym elementem funkcjonowania państwa - powiedziała w Szydło.

• Dodała, że coraz więcej rządów uznaje ten obszar za priorytetowy.

• Chcąc sprostać wyzwaniom współczesności, podjęłam decyzję, iż powołam departament, ekspertów ds. analizy i monitorowania cyberprzestrzeni - zaznaczyła.

• Jego szefem będzie minister Paweł Szefernaker - dodała

"Coraz więcej rządów dostrzega problem cyberbezpieczeństwa jako priorytetowy. Zaczynamy o tym nie tylko mówić, ale też wdrażać takie rozwiązania, które mają uczynić świat bezpieczniejszym" - mówiła premier. Dodała, że cyberbezpieczeństwo "staje się znaczącym elementem funkcjonowania państwa".

"Cyberprzestrzeń jest dziś jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów aktywności człowieka. Pomaga w pracy, daje rozrywkę, ułatwia komunikację, usprawnia działalność bankową, biznesową czy handlową. Usprawnia działalność państwa" - wymieniała szefowa rządu.

Beata Szydło zwróciła uwagę, że "każdego dnia pojawiają się w tym obszarze nowe zagrożenia, ale i możliwości, którym trzeba sprostać".

"Polski rząd kładzie szczególny nacisk na to, aby Polacy czuli się i byli w swoim kraju bezpieczni. Aby im je zapewnić, podjęliśmy szereg inicjatyw w zakresie obronności, bezpieczeństwa wewnętrznego, a także poprzez rozwój polskiej gospodarki, programy społeczne, co daje obywatelom poczucie stabilizacji" - przekonywała.

Paweł Szefernaker (fot. PTWP) Paweł Szefernaker (fot. PTWP)

Szefowa rządu podczas III Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC mówiła, że dążenie do zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest priorytetem przede wszystkim trzech ministerstw: Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

"Podjęłam decyzję, iż powołam departament, komórkę taką, która w tej chwili właśnie powstaje w wielu urzędach premierów Unii Europejskiej, której zadaniem będzie analizowanie i monitorowanie i bycie takim zapleczem eksperckim dla mnie osobiście" - poinformowała premier. Dodała, że "pracą tej komórki w Kancelarii Premiera Rady Ministrów będzie kierował (...) minister Paweł Szefernaker".

Dodała, że "chcąc sprostać wyzwaniom współczesności i chcąc mieć nowoczesny urząd premiera (..) również i ja muszę mieć zaplecze eksperckie u siebie w kancelarii". "Pozwoli mi nie tylko koordynować prace w naszym rządzie, ale być cały czas na bieżąco w tych zmieniających się bardzo szybko informacjach dotyczących cyberprzestrzeni" - tłumaczyła Szydło.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.