Potrzebni czy nie? W urzędach rzadko zatrudnia się na zastępstwo

0 0
Potrzebni czy nie? W urzędach rzadko zatrudnia się na zastępstwo

W administracji zamiast zatrudniać pracownika, który będzie zastępował urzędnika na urlopie, pracę dzieli się na pozostałych. Podobnie jak wynagrodzenie.

To oznacza, że urzędnicy zatrudnieni w administracji mogą dostawać dodatek zadaniowy, a w samorządach specjalny. Pozostałe środki z wynagrodzeń nieobecnych pracowników można przeznaczyć na nagrody - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Jak wynika z informacji dziennika szefowie urzędów obawiają się, że nowy urlop rodzicielski, korzystny dla zatrudnionych, może utrudnić działalność jednostek.

- Roczna nieobecność w pracy, pomimo zatrudnienia innej osoby na zastępstwo lub powierzenia obowiązków innym pracownikom urzędu, może wpływać na opóźnienia i jakość wykonywanych zadań - komentuje dla „DGP" Grzegorz Marcjasz z Urzędu Miasta Opola.

Dziennik przeprowadził sondę, z której wynika, że pomimo obaw urzędy rzadko zatrudniają pracownika na zastępstwo. Brak tej praktyki może oznaczać, że wciąż mamy do czynienia z przerostem etatów w administracji.

- W sektorze prywatnym jeśli pracownik idzie na roczny urlop, to jego szef szybko szuka zastępstwa. Jeśli tego nie musi robić, to oznacza, że etat był niepotrzebny albo firma odczuwa spowolnienie gospodarcze - mówi dla „DGP" Jeremi Mordasewicz, ekspert Konfederacji Lewiatan.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.