Poseł chce odwołania wojewody opolskiego

0 0
Poseł chce odwołania wojewody opolskiego
Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński

Wniosek o odwołanie wojewody został skierowany do MAC. Chodzi o decyzję o zamknięciu od czerwca mostu w Opolu na ul. Niemodlińskiej.

Poseł Patryk Jaki (SP) poinformował, że złożył wniosek do MAC o odwołanie wojewody opolskiego Ryszarda Wilczyńskiego.

Jaki o wniosku o odwołanie wojewody Ryszarda Wilczyńskiego (PO) poinformował na konferencji prasowej w Opolu. Podał, że wniosek wysłał w poniedziałek (23 marca) do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Rzecznik MAC Artur Koziołek powiedział PAP, że do popołudnia w poniedziałek do resortu taki wniosek nie wpłynął.

16 marca wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego w Opolu, który jest organem tzw. administracji zespolonej przy wojewodzie opolskim zadecydował, że w związku ze złym stanem technicznym od czerwca jedna z ważniejszych przepraw w Opolu - most na ul. Niemodlińskiej nad kanałem ulgi - ma być zamknięty. Władze miasta sugerowały tuż po wydaniu tej decyzji, że może mieć ona podtekst polityczny. Wojewódzki inspektor zapewniał jednak, że przesądziły o niej "wyłącznie względy inżynierskie".

Poseł Jaki przekonywał w poniedziałek, że z opinii niezależnego eksperta, wynika iż "most może być dalej użytkowany", a prowadzone comiesięcznie monity nie wykazują, by jego stan się pogarszał. Polityk SP sugerował w poniedziałek, że za decyzją inspektoratu nadzoru budowlanego stoi wojewoda opolski, który mimo iż "nie zlecił żadnych badań", to "podjął decyzję niezgodną z opinią fachowca". "Uważam, że osoby, które wprowadzają takie elementy do gry politycznej, powinny ponieść za to odpowiedzialność" - zaznaczył Jaki.

Wilczyński poproszony o komentarz do słów posła SP powiedział PAP, że Jaki "zajmuje się materią, na której się kompletnie nie zna, wykazując się również absolutną ignorancją co do roli wojewody w regionie".

Rzecznik wojewody Jacek Szopiński poinformował, że we wtorek w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim zaplanowano posiedzenie Kolegium Doradczego Wojewody. Jego tematem będzie właśnie planowany remont mostu na ul. Niemodlińskiej w Opolu w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa komunikacyjnego i funkcjonowania służb ratowniczo-gaśniczych i ratownictwa medycznego.

"W posiedzeniu wezmą udział przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego opolskiego urzędu wojewódzkiego, Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, straży pożarnej, policji, Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, urzędu marszałkowskiego i urzędu miasta Opola" - wymienił Szopiński.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.