Policjanci będą nosić kamery na mundurach

Policjanci przetestują kamery na mundurach. - Kamera to obiektywne narzędzie, które po pierwsze zdyscyplinuje służbę, a po drugie będzie stanowiło dowód w sprawie, jeżeli ktoś będzie uważał, że został niesłusznie o coś posądzony - mówi szef MSWiA Mariusz Błaszczak
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policjanci będą nosić kamery na mundurach

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

11 wrz 2017 11:13


Od jesieni część policjantów będzie testować kamery na mundurach - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak mówił w publicznym Radiu Białystok, pilotażowy program będzie dotyczył patroli interwencyjnych i funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Minister Błaszczak liczy, że program ruszy w listopadzie. Nie podał, jaka będzie skala pilotażu, dodał jedynie, że kamery na mundurach policjantów będą testowane również w województwie podlaskim.

"To jest rozwiązanie, które będzie dotyczyło drogówki, ale również patroli interwencyjnych. W sytuacji spornej będziemy mieć dowód rozstrzygający, czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie, w obie strony" - mówił szef MSWiA.

Dodał, że kamera na mundurze to "obiektywne narzędzie, które po pierwsze zdyscyplinuje służbę, a po drugie będzie stanowiło dowód w sprawie, jeżeli ktoś będzie uważał, że został niesłusznie o coś posądzony".

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.