Policja: Funkcjonariusze policji dostali odznaczenia i awanse

• Kilkudziesięciu policjantów zostało odznaczonych podczas Święta Policji w sobotę (16 lipca) zorganizowanej na Zamku Królewskim w Warszawie..
• Kilkunastu zostało awansowanych na wyższe stopnie oficerskie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policja: Funkcjonariusze policji dostali odznaczenia i awanse

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 lip 2016 8:28


Po odśpiewaniu hymnu narodowego minutą ciszy uczczono pamięć ofiar zamachu w Nicei.

Odznaczenia i awanse wręczał m.in. szef MSWiA Mariusz Błaszczak, wraz z komendantem głównym policji nadinsp. Jarosławem Szymczykiem oraz wiceszefem BBN Jarosławem Brysiewiczem. W uroczystości wziął udział także m.in. nadzorujący policję wiceminister Jarosław Zieliński.

Błaszczak przemawiając do zgromadzonych policjantów życzył im, "by służba, którą wykonują na co dzień przynosiła satysfakcje, ale przede wszystkim, by była bardzo dobrze oceniana przez obywateli". "Tak się dzieje dziś, gdy popatrzymy na badania opinii publicznej - to zaufanie do policji jest rekordowo wysokie. Poczucie bezpieczeństwa obywateli naszego kraju jest także rekordowo wysokie. To jest zasługa państwa, którzy na co dzień pracujecie, którzy na co dzień służycie obywatelom" - mówił.

Dodał, że "ważne jest też to, by służba policjantów odbywała się w warunkach takich, które sprzyjają realizacji powołania". "To jest zadanie moje, to jest zadanie ministerstwa, aby takie warunki zostały stworzone" - dodał. Powiedział, że pomóc ma w tym m.in. ustawa modernizacyjna służb mundurowych przewidziana na lata 2017-2020.

Nawiązując do Światowych Dni Młodzieży Błaszczak zapewnił, że polskie służby są przygotowane, "żeby zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom". "Bezpieczeństwo jest sprawą zasadniczą szczególnie w tych czasach w których żyjemy, ale Polska jest krajem bezpiecznym. To państwo gwarantujecie bezpieczeństwo tych, którzy do Polski przyjadą" - powiedział.

Podkreślił również, że "ostatni czas to czas sukcesów policji w tym bardzo spektakularnych". Dodał, że to nie tylko zasługa kierownictwa policji, ale całych zespołów.

Komendant główny policji podczas uroczystości podkreślał, że na Zamku Królewskim wyróżniana jest "swoista reprezentacja największej formacji mundurowej w Polsce". "Najlepsi z najlepszych. Bądźcie zawsze wzorem dla swoich podwładnych" - dodał, nadmieniając, że odznaczani i awansowani stanowią kadrę kierowniczą różnego szczebla.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.