Po zatrzymaniu członka zarządu ZUS - postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów

W związku z nieprawidłowościami dotyczącymi zatrzymania członka zarządu ZUS Marcina Wojewódki zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne wobec pięciu policjantów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Po zatrzymaniu członka zarządu ZUS - postępowanie dyscyplinarne wobec policjantów

PODZIEL SIĘ


Autor: pt/pap

27 wrz 2016 21:15


Do zatrzymania Wojewódki doszło w miniony czwartek w związku z zawiadomieniem odwołanego przez niego dyrektora oddziału ZUS w Bydgoszczy o złożeniu propozycji korupcyjnej.

Po kilku godzinach, po zapoznaniu się przez prokuratora z materiałem dowodowym zebranym przez policję, członek zarządu ZUS został zwolniony. We wtorek prokuratura poinformowała o umorzeniu śledztwa "z powodu braku znamion czynu zabronionego".

Jak podkreśliła podinsp. Chlebicz, postępowania dyscyplinarne zostały wszczęte po przeprowadzeniu postępowania wyjaśniającego, a dotyczą głównie niewłaściwego nadzoru nad czynnościami wykonywanymi przez podległych policjantów.

Nieuprawnione posłużeniemsię elementem umundurowania

Są to postępowania wszczęte wobec: p.o. komendanta miejskiej policji w Bydgoszczy, zastępcy komendanta miejskiego policji, naczelnika Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji i naczelnika Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji.

Jedno z postępowań dotyczy szeregowego funkcjonariusza Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w związku z "nieuprawnionym posłużeniem się elementem umundurowania". Z nieoficjalnych informacji wynika, że ten policjant jako jedyny z biorących udział zatrzymaniu miał na głowie kominiarkę.

Podjęte zostały też decyzje personalne. P.o. komendant miejski odsunął od obowiązków swego zastępcę i złożył wniosek do komendanta wojewódzkiego o jego odwołanie, a naczelnikowi Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą powierzył obowiązki w komisariacie, ale nie odwołał go z dotychczasowego stanowiska.

Z kolei komendant wojewódzki na miejsce przebywającego na zwolnieniu naczelnika Wydziału do Walki z Korupcją powołał dotychczasowego naczelnika Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością.

Wojewódka w czwartek przyjechał do Bydgoszczy, aby odwołać dotychczasowego dyrektora oddziału ZUS z powodu - jak podało biuro prasowe ZUS - "szeregu zastrzeżeń do jego pracy oraz sygnałów spływających do Centrali ZUS o braku prawidłowego wywiązywania się z obowiązków".

Krótko po odwołaniu dyrektora do oddziału ZUS przybyli funkcjonariusze miejscowej Komendy Miejskiej Policji i zatrzymali Wojewódkę. Powodem działania policji było zawiadomienie byłego dyrektora ZUS o rzekomo złożonej mu propozycji korupcyjnej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.