Piwnik: Trzeba poprawić warunki pracy sędziów

• Sędzia Barbara Piwnik we wtorek (10 maja) poprosiła ministra sprawiedliwości, by sam sprawdził w jakich warunkach muszą pracować polscy sędziowie.
• Zaproszenie jest efektem sporu środowiska sędziowskiego z ministrem sprawiedliwości po zaproponowanych niedawno zmianach w KRS.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piwnik: Trzeba poprawić warunki pracy sędziów

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl (GP)/AT

10 maj 2016 18:59


Sędzia Piwnik gościła w internetowym programie Rzeczpospolitej. - Zmiany są potrzebne. Apelowałabym jednak, o więcej o spokoju - mówiła.

Proponowane przez PiS zmiany w Krajowej Radzie Sądowniczej dotyczą między innymi kadencyjności sędziów, która ma być ograniczona do czterech lat. Była minister sprawiedliwości nie widzi problemu w tym, aby większa liczba sędziów zasiadała w tym ciele. Piwnik jednak zwróciła uwagę, że Rada zajmuje się opiniowaniem kandydatur sędziowskich, i dobrze, żeby sędziowie zobaczyli, kto chce wstąpić do zawodu, kto chce tworzyć trzecią władzę, tak kluczową dla dobrego funkcjonowania państwa.

Odnosząc się do innej propozycji większości, mianowicie kar finansowych dla sędziów Piwnik przypomniała, że już dwukrotnie zapraszała obecnego ministra Zbigniewa Ziobrę, aby odwiedził ją w sądzie. Zmiany bowiem, w ocenie Piwnik, muszą objąć w pierwszej kolejności warunki pracy orzekających.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.