PiS złożył projekt ustawy znoszącej 12-letnią służbę wojskową

0 0
PiS złożył projekt ustawy znoszącej 12-letnią służbę wojskową
Projektowana zmiana ma na celu zniesienie obowiązującego ograniczenia, co, jak informuje MON, pozwoli na stabilizację służby wojskowej i zatrzymanie żołnierzy w armii. Fot. fotolia

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Sejmowej Komisji Obrony Narodowej, przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej i z pełnym poparciem szefa MON, złożyli w Sejmie projekt o zmianie ustawy o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych.

Projekt dotyczy zniesienia ograniczenia w zakresie 12-letniego okresu pełnienia kontraktowej  zawodowej służby wojskowej.

Funkcjonujące przepisy ustawy z dnia 11 września 2003 roku o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych, zwanej „wojskową ustawą pragmatyczną”, w zakresie pełnienia przez żołnierza służby kontraktowej określają, że może ona być pełniona maksymalnie przez okres 12 lat.

Projektowana zmiana ma na celu zniesienie obowiązującego ograniczenia, co, jak informuje MON, pozwoli na stabilizację służby wojskowej i zatrzymanie żołnierzy w armii. Zmiana podyktowana jest również aktualnymi potrzebami sił zbrojnych.

Jak twierdzi Ministerstwo Obrony Narodowej, projektowane rozwiązania wpisują się także w oczekiwania zarówno dowódców poszczególnych szczebli kierowania i dowodzenia Siłami Zbrojnymi Rzeczypospolitej Polskiej, jak i żołnierzy zawodowych służby kontraktowej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Kto zna argumenty za służbą 12-stoletnią ?
  • Wreszcie ktoś (PiS) sięga ręką po rozum do głowy. POkrętacze, wymyślili 12 letnią służbę aby dobrze wyszkolony i doświadczony żołnierz, nie mógł służyć dalej Ojczyźnie i kiedyś przejść na zasłużoną emeryturę, tylko musiał pracować w ochronie na umowę śmieciową albo jechać do Niemiec i harować jak dziki osioł. PiS właśnie to zmienia.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.