Pieniądze na szkolenia i staże dla dolnośląskich urzędów pracy

Do powiatowych urzędów pracy na Dolnym Śląsku trafi ponad 7,3 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na prace interwencyjne, szkolenia i staże.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pieniądze na szkolenia i staże dla dolnośląskich urzędów pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

5 maj 2015 14:26


Dodatkowe pieniądze pochodzą z rezerwy Funduszu Pracy.

Jak poinformował rzecznik Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy Stefan Augustyn, uzyskane fundusze będę przeznaczone również na doposażenie miejsc pracy oraz jednorazowe wsparcie na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Pieniądze na aktywność zawodową

Augustyn wyjaśnił, że w ramach programu zwiększającego aktywność zawodową osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy do 17 powiatowych urzędów pracy trafi ponad 4,6 mln zł. Najwięcej - ponad 719 tys. zł - otrzyma urząd w Kłodzku; następna pod względem wysokości dofinansowania jest placówka w Wałbrzychu - z kwotą ponad pół mln zł.

Rzecznik dodał, że 2 mln 677 tys. zł trafi do 11 urzędów pracy w ramach programu zwiększającego aktywność zawodową osób powyżej 50. roku życia. Na ten cel najwięcej również otrzyma urząd w Kłodzku (520 tys. zł), a po nim urząd w Legnicy (254 tys. zł).

Augustyn poinformował, że w 2015 r. na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej mieszkańców Dolnego Śląska przeznaczonych zostanie w sumie 241 mln zł.

Na koniec lutego 2015 r. odnotowano w woj. dolnośląskim wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych w porównaniu do stanu na koniec stycznia 2015 r. Liczba bezrobotnych wyniosła na koniec lutego 128 tys. osób; zwiększyła się o 122 osoby, tj. o 0,1 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.