Oni są liderami wśrod samorządowych pracodawców

0 0
Oni są liderami wśrod samorządowych pracodawców

- Regionalny Ośrodek Pomocy Społecznej w Poznaniu wygrał samorządowy konkurs na pracodawcę, najlepiej dbającego o dobre relacje międzyludzkie i motywującą atmosferę w pracy. Wyniki konkursu przedstawił w piątek Tomasz Potkański ze Związku Miast Polskich.

Konkurs "Samorządowy Lider Zarządzania - Samorząd jako pracodawca" został zorganizowany przez Związek Miast Polskich. Piątkowa konferencja podsumowująca drugą już edycję konkursu odbyła się w Senacie.

Podczas konferencji swoje oryginalne pomysły, jak zostać przyjaznym pracodawcą, zaprezentowało 12 samorządów, które dotarły do finału. W konkursie liczyły się "rozwiązania, dotyczące kultury organizacyjnej, sprzyjającej kształtowaniu dobrych relacji międzyludzkich i motywującej atmosfery pracy". W wyłonieniu zwycięzcy zwracano uwagę na takie kryteria jak adekwatność, skuteczność, przejrzystość, trwałość oraz replikowalność wdrożonych pomysłów.

W efekcie jury, które tworzyli przedstawiciele samorządów-finalistów, wskazało jako zwycięzcę Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu i jego "Dom wartości" - załącznik do kodeksu etyki. Na "Dom" składa się polityka antydyskryminacyjna i antymobbingowa (wraz z ustaleniem trybu postępowania w razie wykrycia dyskryminacji lub mobbingu), transparentność podejmowanych decyzji oraz udział pracowników w zarządzaniu urzędem (np. "otwarte drzwi" w gabinecie dyrektora).

Drugie miejsce zajął Urząd Miejski w Dzierżoniowie za oryginalne zasady wynagradzania pracowników, a trzecie Urząd Gminy w Popielowie za ankiety zadowolenia, przeprowadzane wśród pracowników.

"Samorząd w Polsce jest największym pracodawcą. Dlatego bardzo ważne jest wskazanie przykładów modelowych rozwiązań, które mogą być wykorzystane w innych samorządach" - powiedział obecny na konferencji senator Witold Gintowt-Dziewałtowski (PO). "Takie konkursy pomagają też zwrócić uwagę szefom jednostek samorządu na rozwiązania, które w ich gminach, powiatach czy województwach do tej pory nie były stosowane, ale które zastosowane pomogłyby osiągnąć wyższą sprawność urzędów i lepszą obsługę interesantów" - dodał.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.