Odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy z okazji święta BOR

Z okazji święta Biura Ochrony Rządu funkcjonariusze tej formacji otrzymali w środę odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Biuro stoi u progu koniecznych zmian, ale wciąż z wielką starannością będzie dbało o swoich ludzi - mówił szef BOR płk Krzysztof Klimek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Odznaczenia i awanse dla funkcjonariuszy z okazji święta BOR

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

12 cze 2013 16:04


Jak poinformował PAP rzecznik Biura Dariusz Aleksandrowicz, na kolejne stopnie służbowe awansowano 180 funkcjonariuszy. Wręczono też 23 Gwiazdy Iraku, 22 Gwiazdy Afganistanu, przyznawane za służbę w tych krajach, oraz dwie odznaki honorowe BOR. W uroczystości, która odbyła się przed pomnikiem poległych BOR-owców na terenie siedziby Biura, wzięli udział m.in. szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski i minister transportu Sławomir Nowak. Rano w katedrze polowej Wojska Polskiego mszę świętą w intencji funkcjonariuszy i pracowników BOR odprawił biskup polowy WP Józef Guzdek.

"Biuro Ochrony Rządu stoi u progu zmian, które pozwolą efektywniej i jeszcze skuteczniej wypełniać powierzone nam ustawowo obowiązki. Zmiany są konieczne, ale zapewniam was, że Biuro Ochrony Rządu wciąż z wielką starannością będzie dbało o swoich funkcjonariuszy" - powiedział w przemówieniu szef BOR płk Krzysztof Klimek, który kieruje Biurem od 1 marca. Dziękował funkcjonariuszom za odwagę, zaangażowanie i profesjonalizm, a ich rodzinom życzył cierpliwości i wyrozumiałości.

BOR to jednostka podporządkowana MSW. Jego zadaniem jest ochrona prezydenta, marszałków obu izb parlamentu, premiera, ministrów spraw zagranicznych i spraw wewnętrznych, szefa Kancelarii Prezydenta, a także delegacji innych państw. Szef MSW może też zlecić BOR ochronę innych osób "ze względu na dobro państwa".

Święto Biura Ochrony Rządu przypada 12 czerwca i upamiętnia powstałą w 1924 roku Brygadę Ochronną, której zadaniem była ochrona prezydenta RP. Decyzję o utworzeniu Brygady podjęto po tragicznym w skutkach zamachu na urzędującego wówczas prezydenta Gabriela Narutowicza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.