Nowy rząd Beaty Szydło: Elżbieta Rafalska ministrem pracy. Dobry wybór?

0 0
Nowy rząd Beaty Szydło: Elżbieta Rafalska ministrem pracy. Dobry wybór?
Przedstawiciele rynku pracy pozytywnie oceniają wybór Elżbiety Rafalskiej na szefa resortu pracy. /fot. rafalska.eu

Elżbieta Rafalska zostanie ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Beaty Szydło. Przedstawiciele rynku pracy pozytywnie oceniają jej wybór na to stanowisko.

- Wybór Elżbiety Rafalskiej na stanowisko ministra resortu pracy i polityki społecznej odbieram bardzo pozytywnie. Jest to osoba, która ma już doświadczenie pracy w ministerstwie, była sekretarzem stanu, zna problemy pracy i polityki społecznej – mówi dr Wojciech Nagel, przewodniczący rady nadzorczej ZUS ds. strategiczno-finansowych.

Więcej na temat nowej minister czytajcie tutaj: Nowy rząd, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: Elżbieta Rafalska pokieruje resortem pracy

Trzeba znaleźć prezesa. Wyzwanie numer jeden?

Jego zdaniem, Elżbieta Rafalska już wkrótce stanie przed dużym wyzwaniem – skompletowania zarządu ZUS. – Od pół roku ZUS jest bez prezesa, a dziś (9. listopada), rezygnację z funkcji członka zarządu złożył Michał Jonczyński – mówi Nagel. – Nie może być tak, że instytucja odpowiadająca za jedną drugą środków z budżetu państwa nie ma prezesa, a jej zarząd się sypie – dodaje.

Jak zapowiada, będzie zachęcał do wprowadzenia zmiany prawnej w tym zakresie i rezygnacji z organizowania konkursów na to stanowisko. – Osoba obejmująca tak ważną funkcję powinna być nominowana przez rząd, a nie wyłaniana w drodze konkursu, do którego przystąpić może praktycznie każdy – dodaje.

Więcej o ostatnim konkursie na prezesa ZUS czytajcie tutaj.

Ważna dzietność

Odnosząc się do innych wyzwań, przed którymi stanie nowa minister, Nagel podkreśla, że Władysław Kosiniak-Kamysz – wcześniejszy minister – zapoczątkował bardzo dobrą politykę demograficzną i byłoby dobrze, gdyby nowa minister ją kontynuowała. – Dzietność na poziomie 1,3 jest stanowczo za niska – podkreśla.

Również Monika Zaręba, ekspertka Pracodawców RP liczy na to, że nowa minister będzie kontynuować działania ministerstwa, między innymi te związane z rodzicielstwem, stwarzając pracującym rodzicom lepsze warunki na rynku pracy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.