Nowy prezydent Stalowej Woli robi czystki w zarządzie MZK

Robert Chciuk został odwołany ze stanowiska prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Odwołane również zostały trzy osoby z rady nadzorczej MZK.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy prezydent Stalowej Woli robi czystki w zarządzie MZK

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalsamorzadowy.pl/sztafeta.pl

28 sty 2015 10:44


O tym, że ceny usług MZK są za wysokie prezydent Lucjusz Nadbereżny mówił głośno w kampanii wyborczej. Zatem takich zmian w tej spółce można było się spodziewać.

W skład rady nadzorczej spółki nie wchodzą już osoby, które nie chciały zastosować dyspozycji prezydenta, czyli powołania do zarządu spółki wiceprezesa ds. ekonomicznych. Złożyły one rezygnację i zostały odwołane z rady. To osoby, które nie mieszkają w Stalowej Woli, nie są także zawodowo związane z miastem.

Nowe władze odwołały z funkcji prezesa Roberta Chciuka. Trzeba zaznaczyć, że były już prezes otrzymał propozycję pozostania w spółce na samodzielnym stanowisku pracy, z pełną odpowiedzialnością. Nie przyjął tej propozycji.

Kolejna zmiana to powołanie wiceprezesa ds. ekonomicznych. Na to stanowisko została powołana Anna Pasztaleniec, która pracowała w MZK w latach 2006-2013. Ma ona kierunkowe wykształcenie ekonomiczne, uprawnienia księgowe, uprawnienia do zarządzania funduszami unijnymi. Jest również ekspertem ministerialnym do oceny wniosków środków unijnych.

Jej zadaniem będzie przede wszystkim przeprowadzenie audytu finansowego i zadaniowego spółki oceniającego prawidłowość funkcjonowania pod względem finansowym i realizacji zadań.

Jak na razie nie został powołany prezes MZK. Dlaczego? – Po audycie, który pokaże faktyczną kondycję finansową spółki, podejmę dalsze decyzje personalne. Jeżeli sytuacja nie będzie nadzwyczajna, to będzie rozpisany konkurs na to stanowisko. Jeśli zaś będzie konieczność podjęcia nagłych decyzji, to wtedy będę się zastanawiał – wyjaśnia Nadbereżny.

Więcej czytaj tu

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.