Nowy prezydent Stalowej Woli robi czystki w zarządzie MZK

0 0
Nowy prezydent Stalowej Woli robi czystki w zarządzie MZK
MZK w Stalowej Woli zajmuje się min. odbiorem odpadów komunalnych

Robert Chciuk został odwołany ze stanowiska prezesa Miejskiego Zakładu Komunalnego w Stalowej Woli. Odwołane również zostały trzy osoby z rady nadzorczej MZK.

O tym, że ceny usług MZK są za wysokie prezydent Lucjusz Nadbereżny mówił głośno w kampanii wyborczej. Zatem takich zmian w tej spółce można było się spodziewać.

W skład rady nadzorczej spółki nie wchodzą już osoby, które nie chciały zastosować dyspozycji prezydenta, czyli powołania do zarządu spółki wiceprezesa ds. ekonomicznych. Złożyły one rezygnację i zostały odwołane z rady. To osoby, które nie mieszkają w Stalowej Woli, nie są także zawodowo związane z miastem.

Nowe władze odwołały z funkcji prezesa Roberta Chciuka. Trzeba zaznaczyć, że były już prezes otrzymał propozycję pozostania w spółce na samodzielnym stanowisku pracy, z pełną odpowiedzialnością. Nie przyjął tej propozycji.

Kolejna zmiana to powołanie wiceprezesa ds. ekonomicznych. Na to stanowisko została powołana Anna Pasztaleniec, która pracowała w MZK w latach 2006-2013. Ma ona kierunkowe wykształcenie ekonomiczne, uprawnienia księgowe, uprawnienia do zarządzania funduszami unijnymi. Jest również ekspertem ministerialnym do oceny wniosków środków unijnych.

Jej zadaniem będzie przede wszystkim przeprowadzenie audytu finansowego i zadaniowego spółki oceniającego prawidłowość funkcjonowania pod względem finansowym i realizacji zadań.

Jak na razie nie został powołany prezes MZK. Dlaczego? – Po audycie, który pokaże faktyczną kondycję finansową spółki, podejmę dalsze decyzje personalne. Jeżeli sytuacja nie będzie nadzwyczajna, to będzie rozpisany konkurs na to stanowisko. Jeśli zaś będzie konieczność podjęcia nagłych decyzji, to wtedy będę się zastanawiał – wyjaśnia Nadbereżny.

Więcej czytaj tu

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.