Nowela o Krajowej Szkole Administracji Publicznej czeka na podpis prezydenta

Senat poparł w czwartek (4 sierpnia) nowelizację ustawy o KSAP, która umożliwia organizowanie przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej szkoleń dla pracowników administracji publicznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowela o Krajowej Szkole Administracji Publicznej czeka na podpis prezydenta

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

4 sie 2016 13:26


Za przyjęciem noweli - bez poprawek - głosowało 62 senatorów, 28 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. Nowelizacja trafi teraz do podpisu prezydenta.

Obecnie szkolenia dla pracowników administracji publicznej są powierzane przez poszczególne urzędy niezależnym od siebie podmiotom szkoleniowym. Zgodnie z nowelą, przeprowadzenie szkolenia będzie mógł zlecać KSAP m.in. szef służby cywilnej - to będą szkolenia centralne w służbie cywilnej.

Warunkiem zlecenia KSAP szkoleń centralnych, nadzorowanych przez szefa SC, ma być wcześniejsze zawarcie porozumienia między dyrektorem szkoły a szefem służby cywilnej, w którym określone zostaną zakres, warunki i tryb realizacji szkoleń.

Szkolenia takie mają być finansowane za pomocą dotacji celowej udzielanej KSAP lub z pieniędzy dysponenta środków budżetowych zlecającego szkolenie.

Zdaniem rządu, który był projektodawcą nowych przepisów, efektem tych regulacji powinna być większa liczba szkoleń realizowanych przez KSAP, racjonalizacja samego procesu szkoleń w administracji rządowej i jego ujednolicenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Anna Wieczorkowska 2016-08-07 11:47:17

Nareszcie, etyka, rozsądek, poczucie obowiązku wobec RP i odpowiedzialności będzie stałym "oprzyrządowaniem" FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO. W 2008 r. osobiście rozmawiałam z ówczesnym Głównym Inspektorem Pracy Państwowej Inspekcji Pracy p. Tadeuszem Zającem o szkoleniu Inspektorów pracy - nie mylić ze szkoleniami behapowskimi w Ośrodku wrocławskim PIP, przez KSAP i zatrudnieniu w szeregach PIP absolwentów KSAP. z poważaniem Anna W.